ЕКСПЕРТНА ДУМКА: Відновити транзит нафти «Дружбою» варто лише після незалежного аудиту — Гончар

ЕКСПЕРТНА ДУМКА: Відновити транзит нафти «Дружбою» варто лише після незалежного аудиту — Гончар

НЕ ПОТРІБНО ПОСПІШАТИ З ВІДНОВЛЕННЯМ!
Потрібно задіяти механізм раннього попередження відповідно до Угоди про асоціацію Україна — ЄС, адже НПЗ та оператори нафтотранспортних систем Польщі та Словаччини припинили прийом російської нафти.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» — Михайло Гончар.

«Словацький «Транспетрол» припинив прийом нафти саме з системи «Укртранснафти». Це означає виникнення надзвичайної ситуації між Україною та ЄС у зв’язку з діями третьої сторони!»- зазначив експерт.

На думку Михайла Гончара, ось що має робитися відповідно до додатку до УА:

1. Україна та ЄС встановлюють «Механізм раннього попередження» з метою закріплення практичних заходів, спрямованих на попередження та швидке реагування на надзвичайні ситуації чи загрозу надзвичайної ситуації. Це передбачає ранню оцінку потенційних ризиків та проблем, пов’язаних з попитом та пропозицією на природний газ, нафту чи електричну енергію та попередження і швидку реакцію у випадку надзвичайної ситуації чи загрози надзвичайної ситуації.

2. Для цілей цього Додатка надзвичайна ситуація — це ситуація, яка спричиняє значний збій / фізичну зупинку у постачанні природного газу, нафти чи електроенергії між Україною та Європейським Союзом.

3. Для цілей цього Додатка координаторами є Міністерство енергетики України та Член Європейської Комісії, відповідальний за енергетику.

«Міненерго у нас — це «мертві бджоли не гудуть», тому тут потрібно «Нафтогазу», який має відповідного рівня фахівців та досвід спілкування з Єврокомісією в частині задіяння МРП 1 березня 2018 року, а також має представництво в Брюсселі, виконати необхідні дії», — сказав М. Гончар.

«Результатом усього цього на міжнародному рівні має бути незалежний аудит системи «Дружба» в АК «Транснефть, особливо на лінії Самара — Унеча з резервуарним парком в Самарі, в частині дотримання технології прийомки нафти від вантажовідправників, підготовки нафти до транспортування та транспортування і передачі її іншим операторам.

Не потрібно вестися на російські пояснення типу «»Транснефть» назвала источник загрязнения поставляемой в Белоруссию нефти — он был обнаружен на участке Самара — Унеча». Повна дурня! Але якщо так, то тоді виходить, що хтось проникнув в систему трубопроводів і закачав так багато хлорорганіки, що вона аж в Європу потрапила з нафтою! Це були санкціоновані дії? Чи то якісь зловмисники вчинили? Тоді виходить, що або «Транснефть» діє у чиїхось інтересах (чиїх?) або не контролює власні трубопроводи», — зауважив експерт.

На думку Президента Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», в аудиті повинні взяти участь фахівці з компаній операторів НТС: «Гомель Транснефть — Дружба», «Укртранснафти», ПЕРН «Пшиязнь», «Транспетрол», МЕРО (Чехія), ПКН «Орлен», МОЛ, представники Єврокомісії, тощо.

«І тільки за результатами аудиту можна буде ухвалювати рішення про відновлення транзиту.
І от після цього ми побачимо як вони будуть нам блокувати поставки нафтопродуктів та видавати паспорти на териорії ОРДЛО, » — сказав експерт.

Раніше «Термінал» писав, «УКРТРАНСНАФТА» вимушено призупинила роботу нафтопроводу «ДРУЖБА».

Автор:

(Всего статей: 10047)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: