Міненерговугілля оприлюднило проект Порядку проведення аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами

Міненерговугілля оприлюднило проект Порядку проведення аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами

Міністерство енергетики та вугільної промисловості опублікувало проект постанови Кабінету міністрів про Порядок проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами та Порядку вибору організаторів таких аукціонів.

Документ, який є одним з основних в нормативно-правовій базі щодо забезпечення роботи нової моделі оптового ринку електроенергії, опублікований на сайті міністерства.

Як наголошується в аналізі регуляторного впливу документа, для початку роботи нової моделі з 1 червня, до 1 липня має пройти реєстрація учасників ринку двосторонніх договорів, а для цього необхідно визначити організатора відповідних електронних аукціонів, який забезпечить процес.

Впровадження аукціонного механізму продажу електроенергії за двосторонніми договорами спростить для учасників процес пошуку контрагентів, забезпечить реальну конкуренцію на ринку і вільне ціноутворення, але при цьому запобіжить істотне підвищення цін на електроенергію АЕС, пояснюють автори Порядку.

Документ регулює правила роботи трьох національних виробників електроенергії (НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Укргідроенерго» та ПАТ «Центренерго»), однак до аукціонів можуть на добровільних засадах приєднатися інші учасники ринку.

За оцінкою розробників документа, підготовчий період до проведення аукціонів складе 60-75 днів.

Передбачається, що за ходом аукціонів буде стежити аукціонний комітет з шести представників госорорганов (по двоє — від Міненерговугілля та Мінекономірозвитку, по одному — від НКРЕКУ і Антимонопольного комітету України).

Проект порядку передбачає, що право ініціювати аукціон має виключно продавець електроенергії. Він же розраховує стартову ціну електроенергії і подає на узгодження аукціонному комітету. При цьому стартова ціна для перших аукціонів (який проводяться протягом першого місяця після запуску нової моделі оптового ринку) не може перевищувати середньозважену оптово-ринкову ціну за останні три місяці, що передують даті аукціону. Для подальших аукціонів — не може перевищувати середньозважену ціну, що склалася на ринку «на добу перед» за попередню декаду.

В липні 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку електроенергії на виконання закону «Про ринок електроенергії», прийнятого в квітні 2017 року. Передбачається перехід від роботи за моделлю «єдиного покупця» до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансуючого ринку, ринку «на добу вперед» і внутрішньосуточного ринку.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: