Франція відклала відмову від атомних потужностей на 10 років

Франція відклала відмову від атомних потужностей на 10 років

Рішення про скорочення атомних потужностей у Франції на 25% відкладають на 10 років – до 2035 року.

Про це пишуть «ЕлектроВісті».

Франція відкладає заплановане скорочення частки ядерної енергетики в структурі генерації електроенергії до 50% з 2025 до 2035 року. Відповідний законопроект був представлений Раді міністрів 30 квітня. Зараз атомна генерація забезпечує близько 75% електроенергії в країні.

Новий законопроект про енергетику і клімат спрямований на те, щоб закріпити в законі ціль зробити Францію вуглероднонейтральною до 2050 року. Заявлена ​​в законопроекті мета є «найшвидшими планом» по переходу до вуглецевої нейтральності серед всіх країн світу. І Франція перша країна в Європі, яка вводить цю мету на законодавчому рівні. Раніше у Франції реалізовувався План з енергетичного переходу до «зеленого» зростання, який був прийнятий у серпні 2015 року.

Передбачається, що для декарбонізації енергопортфелю, споживання енергії, що генерується з викопного палива, має скоротитися як мінімум на 40% в 2030 році (замість 30%, передбачених у 2015 році). Генерація електроенергії з вугілля припиниться до кінця 2022 року – законопроект передбачає легальну схему відключення вугільних енергоблоків від мережі. При цьому, в документі зазначено, що досягти цілей декарбонізації буде більш реально, якщо час, відведений на скорочення частки АЕС до 50%, продовжити з 2025 до 2035 року.

Пояснюється, що ці додаткові 10 років допоможуть уникнути будівництва нових газових енергопотужностей, які «підвищать викиди парникових газів». У кінці минулого року Емманюель Макрон представив програму енергопереходу, що передбачає скорочення частки атомної генерації – в цілому планується зупинка 14 енергоблоків загальною потужністю 900 МВт – і дозволить знизити скоротити частку атомної енергії в структурі виробництва електроенергії в країні із нинішніх 75% до 50% до 2035 році.

При цьому він зазначив, що графік закриття потужностей буде залежати від зміни енергетичного балансу Франції, включаючи заплановане збільшення відновлюваних джерел енергії і розширення можливостей перетоків з сусідніми країнами. Ще попередній президент Франції Франсуа Олланд під час своєї передвиборної кампанії в 2012 році заявив про мету обмежити частку атомної генерації в енергобалансі країни 50% до 2025 року. А також закрити найстарішу французьку АЕС «Фесссенхайм» до кінця свого п’ятирічного президентського терміну (до травня 2017).

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: