Путін очікує особистих перемовин із Зеленським щодо транзиту газу — Коболєв

Путін очікує особистих перемовин із Зеленським щодо транзиту газу — Коболєв

Російська Федерація та її президент Володимир Путін очікують на особисті перемовини з новообраним президентом України Володимиром Зеленським у питанні продовження транзиту газу українською газотранспортною системою.

Про це під час Міжнародної інвестиційної конференції 2019 Сoncorde Capital сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомив кореспондент Укрінформу.

«Для України втрата транзитного потоку — це втрата 3 млрд дол. річного доходу. Це приблизно 3% ВВП. Фактично за рік ми можемо втратити все зростання попереднього року. Це критично важливий ризик. Перемовини з РФ відбуваються дуже мляво — якщо сказати точно, то зовсім не відбуваються. РФ офіційно повідомила, що буде готова говорити, тільки коли новий президент офіційно вступить у повноваження, відбудеться розмова Зеленського і Путіна», — сказав Коболєв.

Він прогнозує, що перемовини відновляться у червні. При цьому важливою буде позиція Німеччини та США.

«Критичною для цих перемовин буде позиція Німеччини, яка має безпосередній вплив на запуск «Північного потоку» і може вимагати від Росії підписання нової угоди з Україною. Критично важливою буде позиція США щодо санкцій — чи будуть вони чи не будуть. А нещодавно було зареєстровано законопроект, метою якого є санкційний вплив на будівництво «Північного потоку — 2″, — додав Коболєв.

Ще одним фактором впливу на перебіг переговорів очільник Нафтогазу назвав новий судовий позов проти Газпрому.

«Третім фактором впливу я вважаю нашу здатність продовжувати новий судовий позов проти Газпрому, метою якого є компенсація Україні 12 млрд дол. у випадку, якщо новий договір не буде підписано. Це буде компенсація наших втрат», — сказав він.

Коболєв прогнозує, що всі ці зазначені фактори та готовність України до опалювального сезону допоможуть уникнути кризи і сприятимуть підписанню нового транзитного контракту.

«Якщо ж ці фактори будуть недостатньо сильними і якщо їх вплив не примусить Росію змінити свою позицію, кризи не уникнути», — наголосив голова правління Нафтогазу.

Єврокомісія підготувала свою позицію щодо порядку та умов здійснення транзиту російського газу територією України після 2019 року. У ЄК заявили, що мають намір до початку літа скликати тристоронню зустріч з представниками України і Росії для обговорення питання транзиту газу територією України, і запропонували розглянути укладення контракту на такий транзит тривалістю щонайменше 10 років.

Автор:

(Всего статей: 6314)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Третий «энергомост», который свяжет Латвию и Эстонию, будет введен в эксплуатацию в конце 2020 года.

  Об этом пишут «ЭлектроВести».

  Данный проект подразумевает под собой строительство электроподстанции, которая будет размещена на юго-западе Эстонии в городе Килинги-Нымме, и прокладку линии электропередачи длиной 176 км.

  Линия с мощностью 330 кВ соединит подстанцию с латвийской столицей по маршруту Руйена-Алоя-Лимбажи-Саулкрасты-ТЕЦ-2.

  На сайте независимого оператора системы передачи электроэнергии в Латвии указано, что общая стоимость реализации «энергомоста» составит 84 млн евро. Участниками проекта являются латвийская компания Elko, эстонская Leonhard Weiss Energy и польская Selpol.

  Цель строительства «энергомоста» — увеличить энергоэффективность в регионе путем повышения пропускной способности и трансграничной передачи энергии.

  Читайте в «Терминале», Эстония и Латвия осенью намерены ввести пошлину на импортируемую российскую электроэнергию.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: