На РАЕС обговорили участь в нормованому первинному регулюванні частоти електроенергії

На РАЕС обговорили участь в нормованому первинному регулюванні частоти електроенергії

На Рівненській АЕС відбулась нарада щодо реалізації комплексу робіт, обумовлених «Програмою реалізації заходів модернізації енергоблоків АЕС для участі в нормованому первинному регулюванні частоти (НПРЧ) в об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України».

Про це повідомила прес-служба РАЕС.

На сьогоднішній день пріоритетним напрямком розвитку української енергетики, який визначений Енергетичною стратегією України на період до 2035 року є інтеграція ОЕС України в об’єднання системних операторів з передачі електроенергії континентальної Європи (ENTSO-E), яка передбачена Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС. В рамках угоди планується реалізувати програму організаційно-технічних заходів з модернізації систем регулювання та обладнання енергоблоків АЕС для приведення їх у відповідність до вимог СОУ-Н, які необхідно реалізувати на усіх 15 енергоблоках АЕС України до 2023 року. Без залучення енергоблоків АЕС стабільна робота енергосистеми і виконання вимог із синхронізації з ENTSO-Е неможлива.

Участь енергоблоків АЕС в НПРЧ дозволить: підвищити стійкість роботи енергоблоків, яка досягається введенням швидкодіючого регулювання параметрів енергоблоків з неодмінною точністю і стабільністю; передавати дані в інформаційні системи енергоблоку, АЕС та ОЕС України; організувати збір, передачу та зберігання (архівацію) відповідної інформації в інформаційних системах енергоблоків АЕС та передачу її на вищі рівні оперативно-диспетчерського управління.

В ході технічної наради під головуванням головного інженера РАЕС Павла Ковтонюка та за участю його заступників й керівників структурних підрозділів електростанції обговорено хід та проблемні питання реалізації Програми заходів модернізації обладнання на енергоблоках РАЕС для участі у НПРЧ в ОЕС України.

За словами заступника головного інженера РАЕС з електрообладнання та систем контролю і управління Андрія Козюри, інтеграція ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E є важливою складовою енергетичної безпеки України, що дозволить підвищити надійність та збалансованість роботи ОЕС України, ефективність використання енергетичних ресурсів та значне збільшення експортних можливостей. Для успішної інтеграції, згідно з галузевими нормами, необхідно вирішити певну задачу, яка полягає в забезпеченні балансу між генерацією і споживанням. За чинними стандартами відхилення частоти від 50 Гц має утримуватись на рівні не більше ±0,2 Гц. Більшого відхилення не повинна допускати енергосистема, автоматично коригуючи потужність генерації.

«НАЕК «Енергоатом» розроблені галузеві концептуальні технічні рішення для енергоблоків-мільйонників. Оскільки енергоблоки з реактором ВВЕР-440 експлуатуються лише на Рівненській АЕС, фахівцями електростанції самостійно розроблено концептуально-технічне рішення для «малих» блоків, спираючись на міжнародний досвід АЕС країн Європи, які вже функціонують у цих режимах. На сьогодні зроблено значний обсяг підготовчих робіт – розробка технічних вимог до систем та обладнання, техніко-економічні розрахунки, в яких оцінено попередню вартість реалізації запланованих робіт, графіки, створено робочу групу з реалізації заходів з модернізації», — прокоментував Козюра.

«Основні заходи програми стосуються модернізації систем регулювання турбін на всіх енергоблоках РАЕС. Минулого року вже замінено системи збудження на турбогенераторах (ТГ) енергоблоків №3 та 4 РАЕС. У 2014 році виконано таку роботу на ТГ-4 енергоблоку №2. Залишилося замінити системи збудження на ТГ-1, ТГ-2 енергоблоку №1 та ТГ-3 енергоблоку №2. На енергоблоці №2 заплановано виконати також модернізацію системи регулювання потужності. Після завершення монтажних та налагоджувальних робіт, введення в експлуатацію модернізованих систем на РАЕС до 2023 року заплановано провести комплекс пусконалагоджувальних та випробувальних робіт. Наразі усі роботи виконуються відповідно до графіку. Хід впровадження програми та її проблемні питання регулярно обговорюються під час нарад на чолі з головним інженером Рівненської АЕС», — додав він.

Синхронізація енергосистем України і ENTSO-E вкрай важлива для вітчизняного енергетичного сектору, оскільки вона дозволить поліпшити стабільність енергосистеми, підвищить енергобезпеку, а можливість брати участь у НПРЧ та потужності ОЕС дозволить НАЕК «Енергоатом» отримувати додаткові кошти в умовах роботи у новій моделі ринку електроенергії.

Автор:

(Всего статей: 5792)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: