Енергоатом відреагував на «несплату» в бюджет 1,76 мільярда прибутку

Енергоатом відреагував на «несплату» в бюджет 1,76 мільярда прибутку

НАЕК «Енергоатом» у I кварталі 2019 року за результатами діяльності в 2018 році було нараховано та сплачено у повному обсязі 1 млрд 923,37 млн грн частини чистого прибутку.

Про це повідомили в прес-службі компанії, коментуючи інформацію ДФС про те, що «за результатами фінансово-господарської діяльності один з найбільших виробників електроенергії в Україні – НАЕК «Енергоатом» — задекларував частину чистого прибутку до сплати на суму 1,76 млрд грн, однак бюджет ці кошти досі не отримав».

«У I кварталі 2019 року за результатами діяльності в 2018 році НАЕК «Енергоатом» було нараховано та сплачено в повному обсязі 1 млрд 923,37 млн грн частини чистого прибутку. У фінансовому плані Компанії, затвердженому КМУ, у II кварталі 2019 року передбачено 45 млн 759 тис. грн, які сплачено в повному обсязі 21 травня», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у I і II кварталах 2019 року «Енергоатом» неодноразово і безрезультатно звертався до НКРЕКП щодо необхідності збільшення тарифу компанії на суму сплати частини чистого прибутку, оскільки на ці цілі у тарифі компанії на весь 2019 рік передбачається всього 200 млн грн.

«Таким чином, з початку року НАЕК «Енергоатом» сплатив загалом 1 млрд 969,129 млн грн, що на 1 млрд 769,129 млн грн більше, ніж затвердила у тарифі Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг», — заявили в компанії.

В «Енергоатомі» нагадують, що за останні три роки та перший квартал поточного року компанією в бюджет було сплачено без джерела покриття витрат в тарифі податок на прибуток і частину прибутку державного унітарного підприємства у розмірі 2 млрд 641,1 млн грн (у тарифі компанії передбачено 5,978 млрд грн; фактично сплачено – 8,619 млн грн). За десять років дефіцит коштів на оплату цих податків становить 8,898 млрд грн.

У компанії зазначають, що сам показник чистого прибутку не пов’язаний з реальним надходженням коштів. Наявність великого валового прибутку в першому кварталі пов’язана зі специфікою роботи НАЕК «Енергоатом». На цей показник впливають такі фактори: у I кварталі, який припадає на осінньо-зимовий період, відбувається зростання відпуску електроенергії, порівнюючи з іншими кварталами; здійснюється авансування для постачання свіжого ядерного палива відповідно до чинних контрактів, яке не враховується у витратах; йде підготовка до річної ремонтної кампанії (здійснюється накопичення запасних частин та обладнання) тощо.

Читайте в «Терміналі», Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський повідомив, що позиція Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, щодо можливої компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення) за рахунок прибутку «Енергоатому» є безграмотною і безвідповідальною.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: