Енергоатом відреагував на «несплату» в бюджет 1,76 мільярда прибутку

Енергоатом відреагував на «несплату» в бюджет 1,76 мільярда прибутку

НАЕК «Енергоатом» у I кварталі 2019 року за результатами діяльності в 2018 році було нараховано та сплачено у повному обсязі 1 млрд 923,37 млн грн частини чистого прибутку.

Про це повідомили в прес-службі компанії, коментуючи інформацію ДФС про те, що «за результатами фінансово-господарської діяльності один з найбільших виробників електроенергії в Україні – НАЕК «Енергоатом» — задекларував частину чистого прибутку до сплати на суму 1,76 млрд грн, однак бюджет ці кошти досі не отримав».

«У I кварталі 2019 року за результатами діяльності в 2018 році НАЕК «Енергоатом» було нараховано та сплачено в повному обсязі 1 млрд 923,37 млн грн частини чистого прибутку. У фінансовому плані Компанії, затвердженому КМУ, у II кварталі 2019 року передбачено 45 млн 759 тис. грн, які сплачено в повному обсязі 21 травня», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у I і II кварталах 2019 року «Енергоатом» неодноразово і безрезультатно звертався до НКРЕКП щодо необхідності збільшення тарифу компанії на суму сплати частини чистого прибутку, оскільки на ці цілі у тарифі компанії на весь 2019 рік передбачається всього 200 млн грн.

«Таким чином, з початку року НАЕК «Енергоатом» сплатив загалом 1 млрд 969,129 млн грн, що на 1 млрд 769,129 млн грн більше, ніж затвердила у тарифі Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг», — заявили в компанії.

В «Енергоатомі» нагадують, що за останні три роки та перший квартал поточного року компанією в бюджет було сплачено без джерела покриття витрат в тарифі податок на прибуток і частину прибутку державного унітарного підприємства у розмірі 2 млрд 641,1 млн грн (у тарифі компанії передбачено 5,978 млрд грн; фактично сплачено – 8,619 млн грн). За десять років дефіцит коштів на оплату цих податків становить 8,898 млрд грн.

У компанії зазначають, що сам показник чистого прибутку не пов’язаний з реальним надходженням коштів. Наявність великого валового прибутку в першому кварталі пов’язана зі специфікою роботи НАЕК «Енергоатом». На цей показник впливають такі фактори: у I кварталі, який припадає на осінньо-зимовий період, відбувається зростання відпуску електроенергії, порівнюючи з іншими кварталами; здійснюється авансування для постачання свіжого ядерного палива відповідно до чинних контрактів, яке не враховується у витратах; йде підготовка до річної ремонтної кампанії (здійснюється накопичення запасних частин та обладнання) тощо.

Читайте в «Терміналі», Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський повідомив, що позиція Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, щодо можливої компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення) за рахунок прибутку «Енергоатому» є безграмотною і безвідповідальною.

Автор:

(Всего статей: 6012)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: