В Україну надійшли контейнери для транспортування та зберігання радіоактивних відходів

В Україну надійшли контейнери для транспортування та зберігання радіоактивних відходів
Підприємства Державного агентства з управління Зоною відчуження отримали контейнери для транспортування та зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ВДІВ).

Про це повідомила прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження.

«Це контейнери, які Україна отримала у рамках угоди з Урядом США. Допомогу надавав Державний департамент США, бенефіціаром даного проекту виступає ДАЗВ. Реципієнти — спецкомбінати Державної корпорації «Радон». Цей проект дає змогу зробити Україну екологічно чистішою, інституційно підсилити нашу державну корпорацію, яка відповідальна за поводження з радіоактивними відходами в Україні. Мова йде про безпечне перевезення та зберігання джерел іонізуючого випромінювання», — розповів Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

За його словами, у цих контейнерах відпрацьовані джерела будуть приймати на спецкомбінати, звідки після формування партії відправлятимуть до нового сховища у зоні відчуження – Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.

У рамках проекту українські підприємства отримали 28 пакувальних комплектів для транспортування та зберігання ВДІВ, 4 крани для перевантажування джерел та 5 біологічних захисних екранів.

Пакувальні комплекти були передані на 5 спецкомбінатів (Київський, Дніпропетровський, Львівський, Одеський та Харківський), а також на Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

У прес-службі ДАЗВ наголосили, що партія контейнерів була виготовлена в Україні.

«Україна сама може виробляти такого роду контейнери, і в майбутньому ми зможемо забезпечувати наші українські підприємства контейнерним парком вітчизняного виробництва. Це були робочі місця підрядників, розробників, конструкторів, інженерів. Ця технічна допомога є одночасно інвестицією в Україну», — прокоментував голова наглядової ради ТОВ «НТ-Інжиніринг» Віталій Дем’янюк.

Проект реалізовано у рамках угоди між Україною та США щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення.

Як повідомлялося, ЦСВДІВ збудоване на комплексі виробництва «Вектор» за підтримки країн-донорів. Це сховище призначене для обробки та довгострокового зберігання ВДІВ, які сьогодні вже зберігаються на спецкомбінатах ДК «УкрДО «Радон» або все ще використовуються у медицині, науці, промисловості.

Із 2016 до 2018 року було проведено «гарячі» випробовування сховища. Воно розраховане на 50 років експлуатації.

Автор:

(Всего статей: 6012)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: