В Україну надійшли контейнери для транспортування та зберігання радіоактивних відходів

В Україну надійшли контейнери для транспортування та зберігання радіоактивних відходів
Підприємства Державного агентства з управління Зоною відчуження отримали контейнери для транспортування та зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ВДІВ).

Про це повідомила прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження.

«Це контейнери, які Україна отримала у рамках угоди з Урядом США. Допомогу надавав Державний департамент США, бенефіціаром даного проекту виступає ДАЗВ. Реципієнти — спецкомбінати Державної корпорації «Радон». Цей проект дає змогу зробити Україну екологічно чистішою, інституційно підсилити нашу державну корпорацію, яка відповідальна за поводження з радіоактивними відходами в Україні. Мова йде про безпечне перевезення та зберігання джерел іонізуючого випромінювання», — розповів Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

За його словами, у цих контейнерах відпрацьовані джерела будуть приймати на спецкомбінати, звідки після формування партії відправлятимуть до нового сховища у зоні відчуження – Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.

У рамках проекту українські підприємства отримали 28 пакувальних комплектів для транспортування та зберігання ВДІВ, 4 крани для перевантажування джерел та 5 біологічних захисних екранів.

Пакувальні комплекти були передані на 5 спецкомбінатів (Київський, Дніпропетровський, Львівський, Одеський та Харківський), а також на Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

У прес-службі ДАЗВ наголосили, що партія контейнерів була виготовлена в Україні.

«Україна сама може виробляти такого роду контейнери, і в майбутньому ми зможемо забезпечувати наші українські підприємства контейнерним парком вітчизняного виробництва. Це були робочі місця підрядників, розробників, конструкторів, інженерів. Ця технічна допомога є одночасно інвестицією в Україну», — прокоментував голова наглядової ради ТОВ «НТ-Інжиніринг» Віталій Дем’янюк.

Проект реалізовано у рамках угоди між Україною та США щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення.

Як повідомлялося, ЦСВДІВ збудоване на комплексі виробництва «Вектор» за підтримки країн-донорів. Це сховище призначене для обробки та довгострокового зберігання ВДІВ, які сьогодні вже зберігаються на спецкомбінатах ДК «УкрДО «Радон» або все ще використовуються у медицині, науці, промисловості.

Із 2016 до 2018 року було проведено «гарячі» випробовування сховища. Воно розраховане на 50 років експлуатації.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: