Укртрансгаз коментує відкриття справи АМКУ щодо закупівлі Оператором ГТС газу на ВТВ

Укртрансгаз коментує відкриття справи АМКУ щодо закупівлі Оператором ГТС газу на ВТВ

Антимонопольний комітет України розпочав справу проти Укртрансгазу та НАК «Нафтогаз України» щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що полягає у придбанні природного газу за завищеними цінами.

Про це повідомляє прес-служба Укртрансгазу.

Ініціаторами скарги в АМКУ є 12 операторів ГРМ (облгазів) із групи компаній РГК, які систематично  незаконно відбирають газ з ГТС України та не оплачують послуги Оператора ГТС, повідомляється на сайті.

Так, борг групи компаній РГК перед Укртрансгазом вже перевищує 20 млрд грн і продовжує невпинно зростати. Це спричиняє значні збитки державному підприємству, та унеможливлює виконання Оператором ГТС ряду своїх зобов’язань в повному обсязі перед учасниками ринку.

Серед головних звинувачень заявників – закупівля Укртрансгазом газу у НАК «Нафтогаз України» не за ціною товарної біржі «Українська енергетична біржа» (зауважимо, що за даними з відкритих джерел, на ній в рік реалізується всього 4% від необхідного Укртрансгазу обсягу). За їхньою скаргою, це, буцімто, впливає на ціну, за якою оператори ГРМ мають закуповувати у Оператора ГТС газ на балансування системи або на свої виробничо-технологічні витрати, а значить – і на кінцеву ціну для споживачів.

Але основною причиною виникнення цієї ситуації на газовому ринку (необхідності Операторові ГТС закуповувати значні обсяги газу для балансування), – є, в першу чергу, систематичне ігнорування облгазами положень Закону України «Про ринок природного газу» щодо закупівлі газу для власних потреб у власника природного газу.

Згідно з Законом України «Про ринок природного газу», оператори ГРМ зобов‘язані закуповувати газ для власних потреб у недискримінаційний та прозорий спосіб. Проте, згідно інформації з відкритих  джерел, за останні роки жоден з цих операторів не оголошував торгів та не закупав газ на ВТВ на платформі онлайн-закупівель Prozorro. Натомість, весь необхідний для ВТВ газ облгази незаконно відбирають з мережі Укртрансгазу.

Читайте в «Терміналі», Антимонопольний комітет України підтвердив відкриття справи проти Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг через запровадження формули «Роттердам+».

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: