Конституційний суд визнав створення НКРЕКП неконституційним

Конституційний суд визнав створення НКРЕКП неконституційним

Конституційний суд України визнав неконституційними низку положень Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

У справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, суд вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

НКРЕКП утворив президент Петро Порошенко своїм указом від 27.08.2014р № 694. Пізніше – 22 вересня 2016р – Верховна Рада прийняла Закон «Про НКЕРЕКП», яким було передбачено, що НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає та звільняє президент.

Конституційний суд визнав, що утворивши НКРЕКП своїм указом, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати такі органи. Так само Конституція не наділяє президента правом призначати та звільняти членів НКРЕКП.

Крім того, суд вирішив, що визначений законом статус НКРЕКП не відповідає Конституції. За своїми функціями, завданнями і повноваженням НКРЕКП по суті є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон мав визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКП в систему органів виконавчої влади і спрямування її роботи Кабінетом Міністрів.

Автор:

(Всего статей: 17317)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление
 • Пьер Рошен

  Поддерживаю решение КС. Далее должна наступить угол. ответственность для Парашенка и Вовка

  • Юрий Григорьевич

   Пьєр Козлен, навчись, вата козолупна, української, а потім вже лізь з своїми порадами. А то буде тут кожен мокшанський козій випердень умнічати.

   • Пьер Рошен

    Швондер, не потрібно пердіти — йди до WC похезай

 • e593

  Наконец-то: когда ПАП ушёл с поста, КСУ расправил плечи! А раньше слабо было?

  • Юрий Григорьевич

   Просто в нас дуже принциповий КСУ. Завжди підтримує принципи того, хто при владі.

   • Пьер Рошен

    Гнида парахоботівська

  • кондрат

   А де ти був, коли вальцман гроші в офшори виводив у той час коли в Іловайському котлі гинули захисники України ? Чому не вийшов і не викинув падлюку з кабінету ? слабо було ? Чому 72% населення України НЕНАВИДІЛА ТОГО КНУРА-ВАЛЬЦМАНА , ЩО ЖИРУВАВ НА КРОВІ УКРАЇНЦІВ , а коли він і його кум-алкаш проти Наді Савченко зляпали справу у всіх язики в одне місце затягнуло ? Ось тому й КСУ тільки зараз плечі розправив… Бо згадаємо Гонгадзе, Шеремета, Гандзюк, Небесну сотню нарешті …. Розкриті всі ті вбивства ? Бо в Україні 28 років керує МАФІЯ ВОРІВ І ВБИВЦЬ ! Кучма відповів за Гонгадзе ? Так само як Порошенко з Аваковим за Шеремета , за Гандзюк, за отого хлопчика 5 річного ! БО САМЕ ПОРОШЕНКО З АВАКОВИМ ПЕРЕТВОРИЛИ ВСЮ УКРАЇНУ НА ВРАДІЄВКУ !!! СЛАВА УКРАЇНІ ! ГЕРОЯМ СЛАВА ! СМЕРТЬ ВОРОГАМ !

 • Юрий Григорьевич

  Три роки це було конституційно, а тут, раптом очухалися? Та це не КС, а якась чарівна паличка. Махаєш нею в один і той же бік, а вона чарує по різному, в залежності. хто нею махає.

  • Пьер Рошен

   Скунс не бзди. Тікай до Польші ,по бізвізу, підмивай панів

   • Юрий Григорьевич

    Молодці, козолупи мокшанські. Навіть трохи опанували ґуґл перекладач, щоб на людей стати схожими. Та вистачіло ненадовго. Ватне рило лізе крізь зачатки чогось схожого на інтелект. Та хйулостанівцям і так зійде. Бо для того, щоб вилизувати вонючіх бурятів та кадирівців, цього достатньо.

 • Владимир

  Это означает, что все постановления и решения, которые были приняты в пользу «власть имущих» недействительны. Необходимы перерасчеты, но теперь уже в пользу честных людей.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: