Ринок електричної енергії успішно запустився — віце-прем’єр Кістіон

Ринок електричної енергії успішно запустився — віце-прем’єр Кістіон

Віце-прем’єр-міністр України, керівник координаційного центру по впровадженню нового ринку електроенергії Володимир Кістіон поінформував про успішний старт ключової енергореформи.

«Ринок електричної енергії запустився! Сьогодні відбулися перші торги на ринку «на добу вперед». Вітаю команду ДП «Оператор ринку», НЕК «Укренерго», «Ощадбанк», Андрія Пишного та Ігоря Насалика з вдалим впровадженням важливої для України реформи», — написав він на своїй сторінці в Facebook.

Володимир Кістіон окремо відзначив, що в новому ринку ціна електроенергії для населення залишиться незмінною.

«Ціна електроенергії для населення з 1 липня 2019 року залишається незмінним — в середньому 1,08 гривень за кіловат», — підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, на новому біржовому сегменті оптового ринку е/е в неділю відбулися перші торги з продажу е/е на наступну добу Київ.

На торгах продавалися обсяги, необхідні для покриття різниці між законтрактованими за двосторонніми договорами обсягами і прогнозними обсягами споживання протягом наступних після дня торгів діб. Як повідомляється на сайті держпідприємства «Оператор ринку», що відповідає за функціонування РСВ і внутрішньодобового ринку (ВДР), в торговій зоні «Об’єднана енергосистема України» продано 150,895 млн кВт-год за середньозваженою ціною 1594,188 грн за МВт-год.

Як повідомлялося, «Оператор ринку» опублікувало граничні ціни (prices cap) на запускаються з 1 липня сегментах нової моделі оптового ринку е/е — ринку «на добу вперед» і внутрішньодобового ринку. У період мінімального навантаження (з 00:00 по 08:00 і 23:00 за 24:00) гранична ціна склала 959,12 грн за МВт-год (без ПДВ), в період максимального навантаження (з 08:00 до 23: 00) — 2048,23 грн за МВт (без ПДВ).

Як повідомлялося, в липні 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку е/е на виконання закону «Про ринок е / е», прийнятого в квітні 2017 року. Передбачається перехід від роботи за моделлю «єдиного покупця» до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансуючого ринку (де будуть розраховуватися різниця між прогнозним і фактичним обсягом споживання і його вартість), ринку «на добу вперед» і внутрішньодобового ринку (на ньому закуповується е/е на найближчі години).

Введення нового конкурентного ринку електроенергії є частиною міжнародних зобов’язань України щодо імплементації положень Третього енергопакету Евросюза.

«Термінал» писав, АМКУ підтвердив, що у них є всі механізми і повноваження для того, щоб на ринку не було антиконкурентних зловживань.

Автор:

(Всего статей: 17080)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: