Розвиток ринку скрапленого газу сприятиме посиленню безпеки газопостачання — Близнюк

Розвиток ринку скрапленого газу сприятиме посиленню безпеки газопостачання — Близнюк

У Міненерговугіллі відбувся семінар з розвитку ринків скрапленого природного газу  в рамках проекту Європейської Комісії «Технічна експертна оцінка перспектив ринків СПГ в країнах Східного Партнерства».

Головною метою проекту, повідомила прес-служба відомства,  є посилення співробітництва та подальша інтеграція енергетичного ринку між країнами Східного Партнерства та ЄС шляхом оцінки перспектив та сприяння використання СПГ на ринках природного газу в регіоні.

Відкриваючи семінар, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Михайло Близнюк зазначив, що розвиток СПГ ринку сприятиме посиленню безпеки газопостачання шляхом диверсифікації шляхів поставок газу, що призведе до конкуренції на ринку природнього газу і зміцнення енергетичної безпеки України. Заступник Міністра підкреслив, що перші висновки дослідження «Технічна експертна оцінка перспектив ринків СПГ в країнах Східного Партнерства» будуть презентовані під час третього семінару в рамках створеної регіональної секторальної групи з ринків СПГ в країнах «Східного партнерства», який відбудеться 20 вересня 2019 року у м. Києві.

Під час першої частини семінару учасники ознайомились із основними аспектами розвитку ринку СПГ в ЄС, а саме стратегії ЄС стосовно СПГ, інфраструктури, аналізу зростання попиту та ціни на СПГ. Було наведено приклади з досвіду ЄС стосовно забезпечення безперебійності та надійності постачання газу, посилення конкуренції, розвитку систем газопостачання, сприяння створенню нових споживачів та ознайомлено з умовами використання терміналів СПГ.

Під час другої частини семінару обговорили прийнятні для України варіанти розвитку ринку СПГ, визначені в ході вивчення доступних джерел та обговорені під час робочого візиту команди проекту до України протягом першого тижня липня.

Експерти компанії «Stantec» запропонували прийнятні варіанти розвитку ринку СПГ для України, серед яких: імпорт регазифікованого СПГ через газопроводи; створення власного СПГ терміналу; імпорт СПГ шляхом транспортування автомобільним чи залізничним транспортом та його регазифікація для подачі в існуючу мережу газопроводів споживачам; розвиток віртуальних газопроводів СПГ для заміни газорозподільних мереж з критичним терміном експлуатації; використання СПГ як моторне паливо на великоваговому транспорті, суднах; використання СПГ в сільському господарстві для споживачів, що не під’єднані до мережі газопроводів) та використання установок малотоннажного виробництва СПГ для постачання СПГ з віддалених чи неприбуткових родовищ газу до споживачів, що не під’єднані до мережі газопроводів (наприклад віддалені населені пункти, заправки СПГ, готелі тощо).

Участь у семінарі взяли представники Міненерговугілля, а саме Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, Директорату енергетичних ринків, Управління міжнародного співробітництва, представники Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінагрополітики, НКРЕКП, ДП «Національний проект «Ел Ен Джі Термінал», АТ «Одесагаз», ТОВ «ДТЕК Нафтогаз», НАК «Нафтогаз», АТ «Укртрансгаз», ДП «Адміністрація морських портів України», ТОВ «Регіональна газова компанія», Аcоціація газовидобувних компаній України, Центр глобалістики «Стратегія XXI».

Читайте також в «Терміналі», США і Польща домовилися про постачання ще 2 мільярдів кубів газу.

Про це заявив президент США Дональд Трамп у Білому домі на спільній прес-конференції з польським колегою Анджеєм Дудою.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: