Розвиток відновлюваної енергетики в Україні під загрозою — звернення асоціацій до президента України

Розвиток відновлюваної енергетики в Україні під загрозою — звернення асоціацій до президента України

Рішення Окружного адмінсуду міста Києва, яким призупинено дію постанови НКРЕКП про встановлення тарифу на послуги з передачі електроенергії «Укренерго», призведе до призупинення оплати виробникам електроенергії з відновлювальних джерел та погіршення інвестиційного клімату в Україні.

Про це йдеться у зверненні групи керівників асоціацій відновлювальної енергетики до Президента України.

«З цього приводу ДП «Укренерго» зазначило, що таке рішення суду унеможливлює оплату ним послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел. Відповідно, ДП «Гарантований покупець», яке є отримувачем цих коштів від ДП «НЕК «Укренерго» не може здійснювати оплату придбаної електроенергії з альтернативних джерел за «зеленим» тарифом у її виробників, яка гарантована на законодавчому рівні та відповідно до укладених договорів», — йдеться в зверненні.

В зверненні зазначається, що рішення суду призведе до порушення Україною взятих зобов’язань перед Європейським Співтовариством щодо збільшення частки ВДЕ в енергетичному балансі країни, та погіршення інвестиційного клімату.

«В галузь відновлювальної енергетики за останні 5 років вкладено 2,5 млрд євро. Спорудження більшості об’єктів відновлювальної енергетики відбувалось за рахунок кредитних коштів вітчизняних та міжнародних фінансових установ. Призупинення чи затримка з боку ДП «Гарантований покупець» оплати придбаної за «зеленим» тарифом електроенергії призведе до зупинки будівництва нових об’єктів та порушення зобов’язань перед фінансовими установами. Це нанесе значну шкоду інвестиційній привабливості України та заморозить розвиток галузі відновлювальної енергетики, що призведе до зниження обсягу зовнішніх інвестицій в Україну та зниження темпів створення нових робочих місць для висококваліфікованих працівників в Україні», — зазначають автори звернення.

Автори звернення закликали президента України Володимира Зеленського підтримати стратегічний розвиток галузі відновлювальної енергетики в Україні та не допустити погіршення інвестиційного клімату через порушення наданих державою гарантій.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: