Укренерго вважає, що економічна доцільність від реалізації проекту “Енергетичний міст Україна — ЄС” значно менша, ніж від проекту з будівництва ВПС

Укренерго вважає, що економічна доцільність від реалізації проекту “Енергетичний міст Україна — ЄС” значно менша, ніж від проекту з будівництва ВПС

В Україні зараз синхронно з енергосистемою континентальної Європи (системні оператори якої об’єднані в ENTSO-E) працює лише невелика частина енергосистеми — острів Бурштинської ТЕС (4% виробництва та споживання). Він синхронізований з ENTSO-E, і водночас фізично від’єднаний від основної частини Об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України (96% виробництва та споживання).

Про це пише прес-служба Укренерго.

Експорт та імпорт з ЄС до основної частини ОЕС України наразі неможливий, пише прес-служба. При чому в основній частині ОЕС дуже низький рівень конкуренції, викликаний високою концентрацією ринкової влади в руках двох гравців – ГК “ДТЕК Енерго” та ДП “НАЕК “Енергоатом”. Ця ситуація зміниться після повної синхронізації української енергосистеми з європейською, але вона запланована на 2023 рік.

Єдиною можливістю суттєво збільшити конкуренцію та допустити європейських гравців на український ринок у більш стислий термін, тобто до повної синхронізації з ENTSO–E, є будівництво вставки постійного струму потужністю від 600 МВт на межі ОЕС України та острову Бурштинської ТЕС (ПС 750 “Західноукраїнська”).

Цей проект може бути реалізований за 2,5 роки, а орієнтовні витрати складуть – до 150 млн доларів. При цьому очікуваний економічний ефект для ОЕС України від роботи вставки постійного струму вже в перший рік експлуатації може скласти від 150 млн доларів.  Таким чином, цей проект може окупитися ще до повної синхронізації з ENTSO-E.

Міненерговугілля розглядає проект розширення енергострова Брштинської ТЕС за рахунок будівництва “Енергетичного мосту Україна— ЄС”.

Проект передбачає виділення другого енергоблоку ХАЕС потужністю 1000 МВт разом з повітряною лінією 750 кВ ХАЕС- Жешув для роботи на експорт до Польщі. Також планується залучення інвестора на конкурсній основі в рамках державно-приватного партнерства для збільшення потужності решти атомних блоків сумарно на 1000 МВт. Передбачається продаж інвестору всієї електроенергії, виробленої другим енергоблоком ХАЕС на 20 років вперед за заздалегідь визначеною ціною на кордоні з Польщею для подальшого експорту її до ЄС.

«Укренерго вважає, що економічна доцільність від реалізації проекту “Енергетичний міст Україна — ЄС” значно менша, ніж від проекту з будівництва ВПС», — написала прес-служба.

Також «Терминал» писав, енергосистема працює зі зниженою надійністю, більшу частину доби покриття необхідних резервів пропозиціями генеруючих компаній становить близько 55-60%. Про це повідомив т.в.о. голови ДП «НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук у ході круглого столу «Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики».

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: