Укренерго заявляє про проблеми у роботі енергосистеми

Укренерго заявляє про проблеми у роботі енергосистеми
Енергосистема працює зі зниженою надійністю, більшу частину доби покриття необхідних резервів пропозиціями генеруючих компаній становить близько 55-60%.

Про це повідомив т.в.о. голови ДП «НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук у ході круглого столу «Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики».

«Причина – не всі сегменти ринку запущені, зокрема, відсутній ринок допоміжних послуг. Наразі Укренерго спільно з регулятором працює над тим, щоб прискорити кваліфікацію постачальників допоміжних послуг», – зазначив Ковальчук.

Наразі у більшості годин покриття необхідних резервів пропозиціями генеруючих компаній становить близько 55-60%. Енергосистема працює зі зниженою надійністю.

«Ситуацію з дефіцитом резервів треба терміново виправляти. Це хоч і непрямо, але все ж впливає на ціноутворення. Водночас позитивним є те, що незважаючи на дефіцит резервів, у нас немає значних відхилень надійності роботи як генеруючого обладнання, так і мережі передачі, а також це не спричиняє реального дефіциту потужності в системі», – наголосив він.

Також було відзначено, що протягом 10 днів роботи нового ринку електроенергії суттєво покращилася якість даних комерційного обліку.

«Вважаємо, що потенційні небаланси, спричинені неякісним комерційним обліком, будуть значно нижчі ніж ті, що ми прогнозували перед запуском ринку», – наголосив Ковальчук.

Водночас зазначалось, що дані комерційного обліку малої генерації з ВДЕ, приєднаної до мереж ОСР (оператора системи розподілу), поки не в повному обсязі надходять на MMS (Market Management System). Обсяг втрат в мережах ОСР сьогодні є заниженим відносно тих, які будуть після фінального уточнення всіх даних. Дані комерційного обліку постійно оновлюються. Тож наразі найбільш точні дані на платформі MMS за 1 липня, а найменш – за 14 липня.

Читайте в «Терміналі», 1 липня 2019 року, в Україні настає важливий етап впровадження реформи енергетичної системи держави — відбувається повномасштабний запуск нової моделі ринку електроенергії.

Про це у зверненні щодо впровадженням ринку електричної енергії сказав Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

Автор:

(Всего статей: 6249)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление
 • александр

  Ни одна реформа в Украине не была осуществлена успешно! Ни одна!Потому,что во первых была навязана из за бугра,во вторых нет мозгов или они исключены из процесса! Что скорее всего….

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Третий «энергомост», который свяжет Латвию и Эстонию, будет введен в эксплуатацию в конце 2020 года.

  Об этом пишут «ЭлектроВести».

  Данный проект подразумевает под собой строительство электроподстанции, которая будет размещена на юго-западе Эстонии в городе Килинги-Нымме, и прокладку линии электропередачи длиной 176 км.

  Линия с мощностью 330 кВ соединит подстанцию с латвийской столицей по маршруту Руйена-Алоя-Лимбажи-Саулкрасты-ТЕЦ-2.

  На сайте независимого оператора системы передачи электроэнергии в Латвии указано, что общая стоимость реализации «энергомоста» составит 84 млн евро. Участниками проекта являются латвийская компания Elko, эстонская Leonhard Weiss Energy и польская Selpol.

  Цель строительства «энергомоста» — увеличить энергоэффективность в регионе путем повышения пропускной способности и трансграничной передачи энергии.

  Читайте в «Терминале», Эстония и Латвия осенью намерены ввести пошлину на импортируемую российскую электроэнергию.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: