Держенергонагляд сприятиме інтеграції енергетичної інфраструктури України до європейської

Держенергонагляд сприятиме інтеграції енергетичної інфраструктури України до європейської

Енергетичною стратегією України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» у галузях електро- та теплоенергетики визначено такі стратегічні орієнтири розвитку, як: модернізація існуючих електро- та теплоустановок і мереж, проектування будівництва та введення в експлуатацію нових генеруючих потужностей, інтеграція енергетичної інфраструктури України до європейської, а також запровадження механізмів залучення інвестицій для реалізації програми оновлення генеруючих потужностей.

Державна інспекція енергетичного нагляду України у рамках своїх повноважень буде докладати максимальних зусиль щодо забезпечення контролю за надійністю і безпечністю електро- та теплопостачання згідно із зазначеними стратегічними орієнтирами розвитку.

Зокрема, з метою стабільного, надійного електро- та теплопостачання Держенергонагляд зосередить увагу на таких напрямах роботи:

 • забезпечення нагляду за безперебійним функціонуванням енергетичної інфраструктури, за проведенням необхідних заходів із модернізації електричних станцій, теплових, тепловикористальних установок і мереж та енергетичного обладнання, а також зниженням їх аварійності;
 • сприяння в удосконаленні системи захисту критичної інфраструктури на основі кращих практик країн ЄС та у створенні системи кризового управління в енергетичному комплексі.

Так, в рамках удосконалення системи захисту критичної інфраструктури, Держенергонагляд буде надавати пропозиції Міненерговугілля щодо вимог роботи обладнання (надійність роботи, захист об’єктів, резервування енергопостачання).

Крім того, з метою гарантування енергетичної безпеки країни опрацьовуються організаційно-розпорядчі заходи стосовно запровадження на рівні суб’єктів господарювання практики аналізу та реагування на загрози роботи енергетичних об’єктів.

Окрему увагу буде приділено напряму скороченню витрат енергії у системах транспортування та розподілу електричної і теплової енергії шляхом технічної, технологічної модернізації та концептуального перегляду схем енергозабезпечення із врахуванням досягнень у сфері енергопостачання.

Одним із головних завдань Стратегії на наступні десять років є підготовка енергетичної системи України до масштабного оновлення потужностей після 2025 року. З огляду на це Держенергонагляд буде сприяти введенню в експлуатацію нових генеруючих потужностей замість тих, що будуть виведені з експлуатації після зазначеного терміну. З метою реалізації зазначеного завдання Стратегією передбачено запровадження механізмів залучення інвестицій.

Формування ринку електричної енергії сприятиме виникненню стимулів ефективного інвестування у енергетичну галузь. З цією метою Держенергонагляд буде проводити контроль за безперервним (надійним) електро- та теплопостачанням, здійснювати підтримку у розбудові та реконструкції електромереж. Також інспекція буде сприяти у подовженні терміну експлуатації ТЕС, виведенні у консервацію або заміщенні сучасними високоманевровими потужностями ТЕС.

Крім того, відомство буде спрямовувати зусилля на підтримку реконструкції тепломереж з метою мінімізації втрат, реалізації проектів з когенерації на ТЕЦ і будівництва та реконструкції високоефективної когенерації ТЕЦ відповідно до вимог екологічних нормативів.

Автор:

(Всего статей: 6249)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Третий «энергомост», который свяжет Латвию и Эстонию, будет введен в эксплуатацию в конце 2020 года.

  Об этом пишут «ЭлектроВести».

  Данный проект подразумевает под собой строительство электроподстанции, которая будет размещена на юго-западе Эстонии в городе Килинги-Нымме, и прокладку линии электропередачи длиной 176 км.

  Линия с мощностью 330 кВ соединит подстанцию с латвийской столицей по маршруту Руйена-Алоя-Лимбажи-Саулкрасты-ТЕЦ-2.

  На сайте независимого оператора системы передачи электроэнергии в Латвии указано, что общая стоимость реализации «энергомоста» составит 84 млн евро. Участниками проекта являются латвийская компания Elko, эстонская Leonhard Weiss Energy и польская Selpol.

  Цель строительства «энергомоста» — увеличить энергоэффективность в регионе путем повышения пропускной способности и трансграничной передачи энергии.

  Читайте в «Терминале», Эстония и Латвия осенью намерены ввести пошлину на импортируемую российскую электроэнергию.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: