Держенергонагляд сприятиме інтеграції енергетичної інфраструктури України до європейської

Держенергонагляд сприятиме інтеграції енергетичної інфраструктури України до європейської

Енергетичною стратегією України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» у галузях електро- та теплоенергетики визначено такі стратегічні орієнтири розвитку, як: модернізація існуючих електро- та теплоустановок і мереж, проектування будівництва та введення в експлуатацію нових генеруючих потужностей, інтеграція енергетичної інфраструктури України до європейської, а також запровадження механізмів залучення інвестицій для реалізації програми оновлення генеруючих потужностей.

Державна інспекція енергетичного нагляду України у рамках своїх повноважень буде докладати максимальних зусиль щодо забезпечення контролю за надійністю і безпечністю електро- та теплопостачання згідно із зазначеними стратегічними орієнтирами розвитку.

Зокрема, з метою стабільного, надійного електро- та теплопостачання Держенергонагляд зосередить увагу на таких напрямах роботи:

 • забезпечення нагляду за безперебійним функціонуванням енергетичної інфраструктури, за проведенням необхідних заходів із модернізації електричних станцій, теплових, тепловикористальних установок і мереж та енергетичного обладнання, а також зниженням їх аварійності;
 • сприяння в удосконаленні системи захисту критичної інфраструктури на основі кращих практик країн ЄС та у створенні системи кризового управління в енергетичному комплексі.

Так, в рамках удосконалення системи захисту критичної інфраструктури, Держенергонагляд буде надавати пропозиції Міненерговугілля щодо вимог роботи обладнання (надійність роботи, захист об’єктів, резервування енергопостачання).

Крім того, з метою гарантування енергетичної безпеки країни опрацьовуються організаційно-розпорядчі заходи стосовно запровадження на рівні суб’єктів господарювання практики аналізу та реагування на загрози роботи енергетичних об’єктів.

Окрему увагу буде приділено напряму скороченню витрат енергії у системах транспортування та розподілу електричної і теплової енергії шляхом технічної, технологічної модернізації та концептуального перегляду схем енергозабезпечення із врахуванням досягнень у сфері енергопостачання.

Одним із головних завдань Стратегії на наступні десять років є підготовка енергетичної системи України до масштабного оновлення потужностей після 2025 року. З огляду на це Держенергонагляд буде сприяти введенню в експлуатацію нових генеруючих потужностей замість тих, що будуть виведені з експлуатації після зазначеного терміну. З метою реалізації зазначеного завдання Стратегією передбачено запровадження механізмів залучення інвестицій.

Формування ринку електричної енергії сприятиме виникненню стимулів ефективного інвестування у енергетичну галузь. З цією метою Держенергонагляд буде проводити контроль за безперервним (надійним) електро- та теплопостачанням, здійснювати підтримку у розбудові та реконструкції електромереж. Також інспекція буде сприяти у подовженні терміну експлуатації ТЕС, виведенні у консервацію або заміщенні сучасними високоманевровими потужностями ТЕС.

Крім того, відомство буде спрямовувати зусилля на підтримку реконструкції тепломереж з метою мінімізації втрат, реалізації проектів з когенерації на ТЕЦ і будівництва та реконструкції високоефективної когенерації ТЕЦ відповідно до вимог екологічних нормативів.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: