Суд задовольнив позов до Міненерговугілля — Укренерго

Суд задовольнив позов до Міненерговугілля — Укренерго
Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов ДП «НЕК «Укренерго» до Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо протиправності блокування підписання платіжних доручень для контрагентів компанії.

Про це повідомляє пресслужба Укренерго.

«Окружний адміністративний суд Києва 15 липня задовольнив позов ДП «НЕК «Укренерго» та визнав протиправною бездіяльність Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке з жовтня 2018 року блокувало підписання платіжних доручень для контрагентів НЕК «Укренерго», — йдеться у повідомленні.

В Укренерго стверджують, що через такі дії під загрозою зриву опинилася реалізація інвестиційних проектів Укренерго, які фінансуються за рахунок кредитних коштів міжнародних фінансових організацій (МФО).

«У лютому 2019 року Укренерго було підпорядковане Міністерству фінансів, але Міненерговугілля залишалося головним розпорядником коштів за проектами держкомпанії з МФО. Протягом семи місяців Міненерговугілля відмовлялося погоджувати платежі за контрактами, які були укладені для реалізації інвестпроектів, що фінансуються за рахунок міжнародних кредитів від Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, банку уряду Німеччини KfW, Фонду чистих технологій та інших. Тому в лютому 2019 року Укренерго було змушене звернутися до суду, а також уповільнити реалізацію низки критично важливих для енергетичної галузі проектів», — пояснили в компанії.

Розблокувати платежі вдалося лише на початку червня 2019 року, заявляють в Укренерго. Зокрема, Кабінет міністрів України ухвалив зміни до постанови КМУ №70 від 27 січня 2016 року, що дозволило призначити Укренерго замість Міненерговугілля розпорядником коштів за міжнародними кредитами.

Через блокування платежів у першому півріччі інвестпрограму Укренерго було профінансовано лише на 9,9% (118,087 млн грн замість запланованих 1,191 млрд грн).

«Станом на сьогодні заборгованість перед підрядниками, які виконують роботи за міжнародними інвестпроектами, становить 15,795 млн євро. Це 67% від заборгованості, яка накопичилася за сім місяців, протягом яких Міненерговугілля блокувало платежі», — підрахували в компанії.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: