«Нікопольскій завод феросплавів» знову намагається скасувати тариф Укренерго в суді

«Нікопольскій завод феросплавів» знову намагається скасувати тариф Укренерго в суді

АТ «Нікопольський завод феросплавів» 22 липня подав новий позов до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправним рішення Регулятора та скасування дії постанови НКРЕКП, якою встановлено тариф ДП «НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами з 1 серпня 2019 року (постанова Регулятора від 12.07.2019 № 1411). Про це повідомляє офіційний сайт НЕК «Укренерго»

Документом НКРЕКП передбачено, що новий тариф на передачу у розмірі 312,14 грн/МВт∙год діятиме з 1 серпня 2019 року. Водночас, він на 10% нижчий попереднього, що діяв з 1 липня. Зниження тарифу стало можливим завдяки зменшенню витрат Укренерго на придбання електроенергії для компенсації своїх технологічних втрат. Зниження цих витрат (з 3,083 до 1,162 млрд грн) пов’язано з механізмом покладання спецобов’язків на Укренерго, що передбачає придбання до 80% втрат на електронних аукціонах за граничними цінами в ДП «НАЕК «Енергоатом», і 20% — за середньою ціною електроенергії на «ринку на добу наперед». Водночас у тарифі збережені витрати у сумі 12,397 млрд грн на виконання спеціальних обов’язків із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з ВДЕ.

До впровадження нового ринку електроенергії ці витрати закладалася в оптову ринкову ціну (ОРЦ) електроенергії, за якою ДП «Енергоринок» продавав електроенергію всім учасникам ринку. Протягом року ДП «Енергоринок» компенсовував Укренерго ці технологічні втрати в мережах.

Нагадаємо, що 27 червня Окружний адмінсуд Києва в результаті позову АТ «Нікопольський завод феросплавів» призупинив дію постанов НКРЕКП, якими встановлювалися тарифи Укренерго на передачу та диспетчерське управління з 1 липня. Зокрема, призупинена дія постанов НКРЕКП від 07.06.2019 № 954 та № 955, якими затверджено тариф на передачу електроенергії – 347,43 грн/МВт·год та тариф на диспетчерське управління – 8,9 грн/МВт∙год.

Наразі компанія працює за єдиним тарифом, встановленим постановою від 12.12.2018 р. № 1905 на рівні 57,4 /МВт∙год. Цей тариф не забезпечує виконання ринкових функцій,  покладених на НЕК «Укренерго», спеціальних обов’язків та через відсутність джерел фінансування призводить до накопичення фінансових зобов’язань перед учасниками ринку.

Якщо рішенням суду дію постанови НКРЕКП № 1411 буде призупинено, це унеможливить роботу НЕК «Укренерго» у новій моделі ринку, перш за все виконання спеціальних обов’язків, і призведе до банкрутства НЕК «Укренерго». В свою чергу блокування тарифів компанії, яка є одним з ключових гравців на ринку електроенергії, може стати причиною банкрутства й інших учасників ринку і як наслідок – призвести до дестабілізації роботи енергосистеми в цілому.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: