Частка електрики у двох ринкових сегментах скоротилась до 30-37%

Частка електрики у двох ринкових сегментах скоротилась до 30-37%
Частка електроенергії, що продавалася в Об’єднаній енергосистемі України на ринку «на добу наперед» (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР), у липні 2019 року знизилася з 40-45% на початку місяця до 30-37% наприкінці місяця.

Про це йдеться у звіті ДП «Оператор ринку» за перший місяць роботи ринку електроенергії.

«Перші дні місяця обсяги торгів на РДН та ВДР становили в середньому 40-45% від споживання по ОЕС України, наприкінці місяця відсоток зменшився до 30-37″, — йдеться у повідомленні.

За даними ДП, найнижчий відсоток продажу на вказаних ринках спостерігався 13 липня — на них сумарно припало лише 27,8% із загального обсягу купівлі-продажу електроенергії. У цей же день було зафіксовано найнижчу ціну на РДН — на 9:00 та з 13:00 до 17:00 вона дорівнювала 700 грн за МВт-год.

Загальна вартість купленої-проданої електроенергії на РДН в ОЕС України становить 8,005 млрд грн (з ПДВ), на ВДР — 194,7 млн грн.

Як зазначається, середньозважена ціна на ринку «на добу наперед» в ОЕС України у липні 2019 року становила 1639,71 грн за МВт-год; на внутрішньодобовому ринку вона дорівнювала 1835,27 грн за МВт-год.

«До 14 числа ціна на РДН в торговій зоні ОЕС України змінювалась щоденно, але з 14.07 ціни майже не змінні, а останні 3 дні ціна підвищилась. Це обумовлено одномоментним підняттям рівня цін в заявках на продаж декількох компаній та дуже малою кількістю заявок на продаж із більш низькою ціною, як на початку місяця. За місяць ціни продуктів змінились в більшу сторону: «пік» – на 6,77%, «база» — на 5,2%, «offpeak» – на 2,66%», — прокоментували в «Операторі ринку».

Як повідомлялося, з 1 липня 2019 року в Україні функціонує ринок електроенергії.

Електроенергія продається у чотирьох ринкових сегментах: ринок двосторонніх договорів (РДД, найбільший сегмент), ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок та балансуючий ринок.

Станом на 1-5 липня, приблизно 65,7% ринку припадало на РДД, 30,2% — на РДН, 1,1% — на ВДР, а 3% — на балансуючий ринок. За практикою європейських країн, основні торги мають відбуватися на РДН та ВДР, а балансуючий ринок із найдорожчою електроенергією має працювати за надзвичайних умов.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: