Росія налаштована на затягування переговорів щодо газу — Коболєв

Росія налаштована на затягування переговорів щодо газу — Коболєв

Російська сторона налаштована на затягування переговорів щодо транзиту газу територією України.

Про це написав голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв у Facebook.

«Ми неодноразово говорили про перспективність передачі управління нашою газотранспортною системою консорціуму з міжнародних компаній особливо, якщо Газпром займе неконструктивну позицію на переговорах по транзиту. Сьогодні бачимо, що росіяни налаштовані відтермінувати початок переговорів, щоб з настанням холодів вкотре вдатися до шантажу та викручування рук», — зазначив Коболєв.

За його словами, Президент у Туреччині дав дуже важливий сигнал, повідомивши, що вже цієї осені буде прийнято закон про концесії, який спростить співпрацю держави з приватним бізнесом. «Це означає, що один з головних варіантів функціонування нашої ГТС після відокремлення оператора стає більш вірогідним», — наголосив Коболєв.

«Тому особливо важливо зараз грамотно та без помилок завершити проведення анбандлінгу за оптимальною моделлю ISO, над якою ми працювали останні роки. Лише ця модель забезпечить можливість надалі захищати інтереси України в судах проти Газпрому і при цьому повністю виконати вимоги європейської газової директиви», — підкреслив він.

Він нагадав, що створено філії «Оператор газотранспортної системи України» та «Оператор підземних сховищ газу», до оператора ГТС вже переведено персонал, підготовлені до передачі активи. «Дуже важливою для подальшої реалізації анбандлінгу є швидка сертифікація нового оператора з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Лише після отримання всіх необхідних дозволів він зможе розпочати самостійну роботу», — зазначив Коболєв.

Читайте в «Терміналі», НАК «Нафтогаз України» має контракти на зберігання газу у підземних сховищах газу (ПСГ) із 31 іноземною компанією; усього у режимі «митний склад» в українських сховищах зберігається 1,4 млрд кубометрів газу.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: