Вартість зберігання енергії для енергосистеми зі 100% часткою сонячної та вітрової енергетики

Вартість зберігання енергії для енергосистеми зі 100% часткою сонячної та вітрової енергетики

Вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) опублікували в науковому журналі Joule роботу під назвою «Вимоги до систем накопичення енергії й витрати на розвиток відновлюваної енергії для декарбонізації енергосистеми» (Storage requirements and costs of shaping renewable energy toward grid decarbonization).

Про це пишуть ЕлектроВєсті.

Автори склали та розрахували модель енергосистем, в яких 100% електроенергії виробляють сонячна і вітрова енергетика, для чотирьох штатів США — Аризони, Айови, Массачусетсу і Техасу. Їх завданням було з’ясувати, якою повинна бути вартість систем накопичення енергії (СНЕ), щоб така система в цілому виконувала всі вимоги по надійності енергопостачання та була конкурентоспроможною за вартістю. Часовий горизонт дослідження — 20 років. Такий термін дозволяє врахувати всілякі сценарії розвитку попиту і профілів вироблення вітрової та сонячної генерації.

Автори прийшли до висновку, що вартість технологій зберігання енергії для виконання зазначених умов не повинна перевищувати 20 доларів США за кіловат-годину місткості СНЕ. Це відповідає майже 90% зниження нинішніх витрат на матеріали та виробництво накопичувачів.

Вимога такої низької вартості накопичувачів в умовах моделі пояснюється тим, що рідкісні, але іноді істотні за обсягами дефіцити вироблення сонячних і вітрових електростанцій повинні покриватися відповідними потужностями сховищ енергії. Попросту кажучи, має бути багато всього (і накопичувачів і сонячних і вітрових електростанцій), а значить, для досягнення конкурентоспроможності системи в цілому, СНЕ повинні бути настільки дешевими.

Однак якщо 5% споживання електроенергії покривається за допомогою інших технологій, ситуація змінюється кардинальним чином. Тут вже накопичувачі енергії вартістю приблизно 150 доларів США дозволяють в повній мірі виконати умову конкурентоспроможності. Така вартість виглядає цілком досяжною.

Цей момент дуже важливий, оскільки система зі 100% часткою вітрової та сонячної енергетики — це штучний, модельний варіант, який у великих економіках навряд чи коли-небудь буде реалізований. А ось система з великою часткою сонця і вітру — це цілком реальний сценарій майбутнього розвитку, і автори показують, що така система може функціонувати економічно ефективно при досить високій вартості систем зберігання енергії.

Автори не ставили перед собою завдання детально описати, як саме будуть забезпечуватися решта 5%. Може йтися про «додаткової генерації» або управління попитом. Дослідники також приходять до очевидного висновку, що розширення мережі для міжрегіональних перетоків допоможе пом’якшити коливання вироблення відновлюваної енергії.

В іншій відомій моделі енергетичної системи, створеної Марком Джейкобсоном і його колегами передбачається, що 100% глобального споживання енергії забезпечується виключно за допомогою «води, вітру і сонця». Система так і називається: WWS (water, wind, solar). Автори не розглядають опцію гідроенергетики, це не входило в їх завдання.

В ході дослідження також було зроблено спробу визначити найбільш підходящі технології зберігання енергії, які могли б відповідати вирахуваному вартісному критерію (20 доларів США за кіловат-годину). Автори не приходять до однозначного висновку. Відзначається, що ГАЕС і системи на стиснутому повітрі (CAES) мають низьку вартість місткості, але можливості їх впровадження обмежені географією, а щільність енергії значно нижча, ніж в електрохімічних системах. Електрохімічні накопичувачі, з іншого боку, мають набагато більш високу вартість місткості, яка посилюється деградацією з плином часу і необхідністю заміни пристроїв. Потенціал зниження вартості СНЕ високий, однак залишається неясним, чи досяжна в майбутньому задана вартісна мета.

Автор:

(Всего статей: 6554)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Япония, которая является крупнейшим в мире покупателем сжиженного природного газа, в июле получила первую партию СПГ из Китая.

  Об этом пишет Прайм, ссылаясь на Рейтер.

  Груз объемом 70,56 тысячи тонн СПГ был отправлен с терминала Хайнаня, которым управляет государственная китайская компания CNOOC Ltd. Он прибыл на терминал возле города Нагоя в Японии, которым управляют японские компании Toho Gas и JERA.

  Как пишет агентство, это первая поставка СПГ из Китая в Японию с 1988 года, когда японские власти начали публиковать статистику по экспорту и импорту. «Данная отгрузка демонстрирует растущую гибкость азиатского рынка СПГ», — отмечает агентство.

  Китай стал вторым по величине в мире покупателем СПГ на фоне роста потребления газа внутри страны. Однако страна начала реэкспортные поставки на фоне снижения потребления газа в летний период, а японские клиенты покупают его, чтобы сократить свои расходы на энергоносители. По данным агентства, партия СПГ из Китая обошлась значительно дешевле, чем страна в среднем тратила в июле на закупку энергоносителей.

  Япония является крупнейшим в мире покупателем СПГ. По последним данным, которые сообщали СМИ в прошлом месяце, общий объем импорта СПГ Японии в июне составил 5,2 миллиона тонн, что на 6,3% ниже показателя годичной давности.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: