В липні борг за негативний небаланс ринку природного газу сягнув майже 4 млрд грн

В липні борг за негативний небаланс ринку природного газу сягнув майже 4 млрд грн

За підсумками липня місяця негативний небаланс, що склався за результатами операцій учасників ринку, становить 78,4 млн куб. м газу, або 473 млн грн. При цьому позитивний небаланс складає 37,0 млн куб. м газу, або 202 млн грн.

Про це повідомила пресслужба Укртрансгазу.

Підсумком за п’ять місяців роботи ринку природного газу в режимі добового балансування, негативні небаланси учасників ринку склали 730,0 млн куб. м, або 4 080 млн грн. За весь цей час Укртрансгаз отримав від замовників послуг транспортування оплату менше 3%, або 109 млн грн. Найбільший борг в розмірі 3 888 млн грн, або 460,9 млн куб. м, мають оператори ГРМ, з яких заборгованість підприємств під брендом РГК складає 2 995 млн грн, або 346,5 млн куб. м.

Зауважимо, що у липні місяці відібраний і неоплачений облгазами газ на власні виробничо-технологічні витрати із мереж Укртрансгазу складає 47,2 млн куб. м, або 293,5 млн грн. Цей обсяг розподілився між 43 існуючими на ринку облгазами так: 14 облгазів – не мають заборгованості перед Укртрансгазом (тобто мають постачальника газу для власних потреб); іще 9 облгазів сумарно відібрали 9,6 млн куб. м газу, а решту – 37,6 млн куб. м газу відібрали 20 облгазів, об’єднаних під брендом РГК.

Укртрансгаз оплатив 33%, або 661 млн грн, позитивних небалансів, однак залишається винен ще 1 338 млн грн замовникам послуг транспортування газу. Найбільший борг наразі склався перед НАК «Нафтогаз України», обсяг позитивного небалансу якого становить 898 млн грн.
Як наслідок, Укртрансгаз не має можливості повністю погасити свої фінансові зобов’язання перед замовниками послуг транспортування та постачальниками газу для власних ВТВ. Через це потенційні постачальники відмовляються брати участь у тендерах компанії, що призводить до відсутності паливного газу.

Читайте в «Терміналі», для підготовки до опалювального сезону 2019/2020 Укртрансгаз завершив модернізацію п’яти компресорних станцій (КС) для роботи в реверсному режимі.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: