Законопроєкт про відокремлення ГТС від Нафтогазу зареєстрували в Раді

Законопроєкт про відокремлення ГТС від Нафтогазу зареєстрували в Раді

Верховна Рада 7 жовтня зареєструвала законопроєкт №2239 «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу».

Законопроєкт зареєстрований без тексту. Разом з тим, ознайомитися з документом можна на сайті ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

Як повідомляв Укрінформ, представники ТОВ «Оператор ГТС» та Секретаріату Енергетичного співтовариства ЄС досягли домовленості щодо змін до законодавства України, які є критично важливими для сертифікації ТОВ «Оператор ГТС України» та її успішного проходження як з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), так і з боку Секретаріату Енергетичного співтовариства ЕС.

Напрацьовані Оператором ГТС зміни до законодавства розроблені на виконання вимог постанови Кабінету міністрів України № 840 від 18 вересня 2019 року щодо відокремлення і незалежності Оператора ГТС (анбандлінгу).

Зокрема, розроблено зміни до Господарського, Земельного та Податкового кодексів України, а також Законів України «Про трубопровідний транспорт», «Про управління об’єктами державної власності», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про Кабінет Міністрів», «Про публічні закупівлі» і «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

Для своєчасної сертифікації нового незалежного Оператора ГТС, всі зміни до законодавства мають бути опрацьовані та належним чином введені в дію до 1 листопада 2019 року. Адже саме з цієї дати, враховуючи обмежені терміни, має бути розпочатий процес юридичного оформлення передачі активів від АТ «Укртрансгаз» до ТОВ «Оператор ГТС України».

Оператор ГТС України подав до НКРЕКП заявку на проходження сертифікації як оператор газотранспортної системи на виконання постанови Кабінету міністрів України №840 від 18 вересня 2019 року. Очікується, що компанію буде сертифіковано національним регулятором із подальшим підтвердженням з боку Секретаріату Енергетичного співтовариства до 1 січня 2020 року.

З 1 січня 2020 року має відбутися юридичне відокремлення ТОВ «Оператор ГТС України». Володіти та керувати ним буде ПАТ «Магістральні газопроводи України», яке підпорядковане Міністерству фінансів України. Обрана модель забезпечує незалежність нового оператора ГТС від Групи Нафтогаз України — Naftogaz, повне відокремлення діяльності з транспортування газу від діяльності з його видобування та постачання.

Автор:

(Всего статей: 9146)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: