Україна має всі можливості завершити створення незалежного оператора ГТС до кінця поточного року – Коболєв

Україна має всі можливості завершити створення незалежного оператора ГТС до кінця поточного року – Коболєв

Україна має отримати повністю сертифікованого і коректно оформленого юридично оператора до кінця поточного року.

Про це заявив голова правління АТ «НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, виступаючи на П’ятому газовому форумі в Києві.

На його думку, недотримання цієї умови може призвести до численних проблем з постачальниками та європейськими партнерами, перед якими країна взяла відповідні зобов’язання. «Якщо ми не зможемо завершити анбандлінг правильно і коректно, Україна буде звинувачена в усіх потенційних проблемах наступної зими. У нас немає чотирьох місяців. Ми повинні отримати повністю сертифікованого оператора до кінця цього року», – зазначив голова правління Нафтогазу.

Однією з ключових умов успішного проведення анбандлінгу, за словами Андрія Коболєва, є оперативна та коректна імплементація європейського законодавства в частині роботи ринку газу в Україні. «Російські колеги будуть дуже ретельно і наполегливо вивчати, наскільки Україна сама зробила те, що ми вимагаємо від них», — підкреслив він.

Коментуючи поточний стан відокремлення ГТС, Андрій Коболєв зазначив, що на сьогодні Нафтогаз вже перевів до ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) персонал, бізнес-процеси та IT-системи, необхідні для забезпечення нормальної роботи нового оператора. Але для переведення до нового оператора головного активу – власне газотранспортної системи – необхідні відповідні рішення парламенту та уряду.

ОГТСУ буде продане АТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ), яка належить Міністерству фінансів України. В результаті анбандлінгу з 1 січня 2020 року ОГТСУ буде оператором ГТС і стороною контрактів на транспортування для усіх користувачів української системи. Таким чином діяльність з транспортування газу буде повністю відокремлена від групи Нафтогаз.

Новий оператор вже подав регулятору заявку на сертифікацію. Крім того, компанія надала Міністерству енергетики та захисту довкілля проекти підзаконних актів, необхідних для завершення процедури анбандлінгу.

Андрій Коболєв висловив впевненість в тому, що за умови інтенсивної спільної роботи всіх органів влади необхідні дії будуть здійснені своєчасно, і до завершення року Україна отримає незалежного і повністю дієздатного оператора газотранспортної системи.

«Термінал» писав, Верховна Рада 7 жовтня зареєструвала законопроєкт №2239 «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу».

Автор:

(Всего статей: 17796)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: