Нафтогаз планує 1 листопада надіслати Газпрому позовні вимоги на $11 млрд

Нафтогаз планує 1 листопада надіслати Газпрому позовні вимоги на $11 млрд

НАК «Нафтогаз України» збирається 1 листопада надіслати російському ПАТ «Газпром» позовні вимоги на понад 11 мільярдів доларів на фоні нового ініційованого «Газпромом» арбітражу у Стокгольмі проти «Нафтогазу».

Про це повідомив виконавчий директор Групи Нафтогаз Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

«Добре, що 1 листопада ми надішлемо Газпрому наші позовні вимоги на суму більше 11 мільярдів доларів, що може стати компенсацією за припинення транзиту», — повідомив Вітренко.

Так, у апеляційному суді у Стокгольмі 9 жовтня розпочалися слухання стосовно рішення Стокгольмського арбітражу, який відхилив вимоги російського ПАТ «Газпром» до НАК «Нафтогаз України» за контрактом на поставку газу в частині принципу «бери або плати».

Шведський суд оголосить рішення за скаргою «Газпрому» у суперечці з «Нафтогазом» у кінці листопада.

Вітренко раніше зазначав, що у новому арбітражі вимоги «Газпрому» зводяться до бажання відмінити рішення попереднього арбітражу — зокрема, в частині того, щоб російська сторона не була винна українській 3 млрд доларів з відсотками.

Водночас, з його слів, українська сторона має надати так званий statement of defense, де будуть зустрічні позивні вимоги. Вітренко зауважив, що основна частина цих зустрічних вимог — це перегляд транзитного тарифу, який має призвести до виплат з боку «Газпрому» Україні, «Нафтогазу», компенсації в обсязі 11-14 млрд доларів.

Додамо, 22 грудня 2017 року Арбітражний суд у Стокгольмі ухвалив рішення на користь Нафтогазу щодо контракту на поставку газу з Газпромом. Зокрема, арбітраж повністю відхилив ретроспективні вимоги Газпрому на суму 56 млрд дол. згідно з положенням «бери або плати» (що встановлює зобов’язання здійснити оплату за невідібрані обсяги газу) за 2009–2017 роки.

Сьогодні ж Вітренко прокоментував і слова глави «Газпрому» Олексія Міллера щодо того, що російська компанія вважає за необхідне врегулювання судових спорів до укладення нового контракту з Україною.

Так, менеджер з Нафтогазу зазначив: «А я вам казав»:(((( З іншої сторони, добре, що я про це почав казати завчасно, щоб була можливість підготуватися».

«Термінал» писав,  в апеляційному суді у Стокгольмі у середу, 9 жовтня, розпочинаються слухання стосовно рішення Стокгольмського арбітражу, який відхилив вимоги російського ПАТ «Газпром» до НАК «Нафтогаз України» за контрактом на поставку газу в частині принципу «бери або плати», першою виступить російська сторона.

Автор:

(Всего статей: 9112)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: