Голова незалежної профспілки гірників України, депутат фракції «Батьківщина» Михайло Волинець публічно розкритикував законопроєкт 1210, який передбачає значне зростання рентної плати на видобуток залізної руди, пише «5 канал».

На думку нардепа, документ не принесе жодних додаткових надходжень до українського бюджету, а навпаки спровокує зворотні процеси скорочення виробництва та безробіття, що викличе соціальну напругу у суспільстві.

«Фракція «Батьківщина» ні в якому разі не буде голосувати за такий законопроєкт, бо в даному випадку просто вбивається ще один цвях у нашу економіку, зокрема у гірничовидобувну промисловість, металургію, видобутку нафти і газу. Цей законопроєкт не дасть серйозного наповнення в бюджет. Він діє на користь російської економіки», – зазначив Михайло Волинець.

Про негативні наслідки законопроєкту 1210 гучно заявили й усі профільні асоціації. Через недоотримання податкових платежів, у Федерації металургів України, попередньо оцінили збитки держави на суму близькою до 12-ти мільярдів гривень. На думку низки експертів, вже до кінця поточного року, на тотальне згортання виробництва очікуватимуть підприємства великого та середнього бізнесу.