Новий саркофаг над Чорнобильською АЕС прослужить 100 років – ООН

Новий саркофаг над Чорнобильською АЕС прослужить 100 років – ООН

У 2019 на Чорнобильській атомній електростанції буде завершено встановлення нового саркофага над старим об’єктом «Укриття». На реалізацію цього проекту понад 45 країн-донорів виділили 2,2 млрд євро.

Про це повідомляється в доповіді глави ООН Антоніу Гутерріша, представленій делегатам Генеральної Асамблеї ООН.

«Новий саркофаг повинен прослужити 100 років і покликаний забезпечувати захист навколишнього середовища від подальшого потрапляння в неї радіоактивних речовин, а також належні умови для безпечного демонтажу старого укриття і зруйнованого реактора і видалення радіоактивних матеріалів», – йдеться в доповіді.

Як вказано в документі, зараз установи ООН переключили свою увагу з надання гуманітарної допомоги на проекти із запобігання аваріям, реабілітацію та відновлення. Підтримка надається на різних напрямках.

Один з таких напрямків – пом’якшення наслідків природних катастроф. У Чорнобильській зоні відчуження часто трапляються лісові та торф’яні пожежі. Деревина та торф накопичують радіоактивні речовини і легко спалахують, викидаючи в повітря плутоній, який розноситься вітром. Через високу температуру і велику кількості диму забруднювачі можуть розсіюватися на сотні кілометрів від зони відчуження, викликаючи серйозні довгострокові наслідки для здоров’я людей. В останні роки пожежі почастішали і стають все більш руйнівними, оскільки клімат стає все теплішим і сухішим.

Антоніу Гутерріш наголосив, що в цій ситуації вкрай необхідно створити ефективну систему запобігання пожежам на постраждалій території. Він зазначив, що Програма розвитку ООН (ПРООН) буде допомагати владі України справлятися з наслідками природних і антропогенних лісових пожеж в зоні відчуження і зоні обов’язкового переселення.

26 квітня 1986 року сталась ядерна катастрофа – в четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції вибухнув реактор і в навколишнє середовище було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин. Впливу радіації зазнали майже 8,4 млн осіб на територіях Білорусі, України та Росії. Населенню про катастрофу повідомили не відразу, люди довгий час не знали про масштаби та потенційні наслідки того, що сталося.

Читайте ще в «Терміналі», Україна планує інвестувати в Чорнобильську зону відчуження і запросила Японію стати партнером у цьому процесі.

Автор:

(Всего статей: 9624)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: