Укренерго провело терміновий ремонт повітряної лінії 400 кВ без відключення напруги на Закарпатті

Укренерго провело терміновий ремонт повітряної лінії 400 кВ без відключення напруги на Закарпатті

На повітряній лінії Бурштинська ТЕС – Мукачеве в середині жовтня було проведено терміновий ремонт без відключення напруги.

Про це повідомила пресслужба Укренерго.

Це дозволило уникнути, перевантаження магістральних мереж 220 кВ «острова Бурштинської ТЕС», ймовірного зниження надійності живлення споживачів Мукачівського енерговузла і обмеження експорту електроенергії.

Терміновий ремонт під робочою напругою провела лінійна бригада спеціалізованого підрозділу Укренерго «Вінницяелектротехнологія» на проміжній опорі №426 ПЛ 400 кВ Бурштинська ТЕС – Мукачеве, яка знаходиться на Лисичовському гірському перевалі в Закарпатській області.

Дефект на лінії виявив напередодні лінійний персонал Західної енергосистеми під час планового огляду. Частина проводу ПЛ 400 кВ Бурштинська ТЕС – Мукачеве вийшла з підтримуючого затискача фазного проводу і повисла у повітрі.

Вимкнення ПЛ 400 кВ Бурштинська ТЕС – Мукачеве для проведення ремонту призвело би до обмеження обсягу експорту електроенергії європейським споживачам. «Острів Бурштинської ТЕС» має дві основні лінії, через які відбувається видача потужності, а саме – ПЛ 750 кВ Західноукраїнська – Альбертірша і ПЛ 400 кВ Бурштинська ТЕС – Мукачеве. Перша на той момент знаходилась на реконструкції. Отже, знеструмлення навіть на короткий час ПЛ 400 кВ Бурштинська ТЕС – Мукачеве призвело би до порушення сальдо перетоку на міждержавному перетині, перевантаження та можливого відключення обладнання 220 кВ «Острова». Був ризик виникнення аварійної ситуації та знеструмлення споживачів.

Було прийнято рішення відремонтувати лінію без вимкнення напруги. Такі роботи виконують фахівці «Вінницяелектротехнологія». Однак, випадок на Закарпатті виявися складнішим, ніж ремонти, які виконувались досі.

Перше за все, це – вищий клас напруги. Раніше монтери працювали під напруго не вище 330 кВ. Хоча на тренуваннях відпрацьовувалась технологія робіт під напругою 400 кВ і навіть 750 кВ.

Також ремонт ускладнювала особливість типу опори, а також місце її розташування. Об’єкт знаходиться високого в горах: під’їзд туди під нахилом майже 45° і лише у суху погоду. Отже діяти потрібно було терміново.

Після оцінки ситуації на місці фахівцями «Вінницяелектротехнологія» було розроблено технологічну карту робіт і виготовлено додаткове обладнання. І вже безпосередньо ремонт тривав близько 5 годин.

В умовах дії нового ринку електроенергії виконання робіт без вимкнення напруги гарантує безперебійність постачання споживачів, а також дозволяє уникнути можливого обмеження генерації та мінімізує ризики порушення режимів передачі у міждержавних мережах.

Автор:

(Всего статей: 9145)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: