Верховний суд скасував рішення АМКУ про накладення штрафу на ПП «ОККО Контракт»

Верховний суд скасував рішення АМКУ про накладення штрафу на ПП «ОККО Контракт»

Верховний суд скасував рішення АМКУ про накладення штрафу на ПП «ОККО Контракт» за порушення на ринку скрапленого газу, бо комітет вирішив покарати маленьких учасників групи ОККО, але вирішив не чіпати материнську компанію «Галнафтогаз».

Про це написала на сторінці у Фейсбук екс-уповноважена АМПУ Агія Загребельська.

Мова йде про велике розслідування АМКУ щодо постачальників скрапленого вуглеводного газу (СВГ), які в серпні 2017 року одночасно піднімали ціни до однакового рівня без об’єктивних причин.
Розслідування стосувалось десятків постачальників, і у тому числі кількох фірм з групи «ОККО». АМКУ інкримінував порушення, що стосувались ринку роздрібної реалізації газу. Але безпосередньо ПП «ОККО контракт» на цьому ринку не діяло – у своїй групі воно відповідало за оптову реалізацію через участь у закупівлях в системі «Прозорро».
Відтак ПП «ОККО контракт» не погодилось зі штрафними санкціями за порушення на роздрібному ринку і пішло до суду. І ось 22 жовтня 2019 року Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу фірми та передав справу на новий розгляд до господарського суду міста Києва.

Верховний суд дійшов до висновку, що «ОККО контракт» не може нести відповідальність як просто компанія, що входить до складу групи, оскільки АМКУ не притягав до відповідальності материнську компанію групи — ПАТ «Концерн «Галнафтогаз».
Якщо коротко та просто, рішення Верховного суду по ОККО можна описати так:
— або притягайте до відповідальності всю групу разом з материнською компанією;
— або якщо притягуєте окремими компаніями, то кожна повинна нести відповідальність за свої дії та вина кожної повинна бути доведена.

«І ще одна маленька деталь. Відзив АМКУ на касаційну скаргу був залишений судом без розгляду, оскільки останній було подано з порушенням строку. На жаль, масові звільнення працівників АМКУ, викликані в тому числі невдалими кадровими перевантаженнями та специфічним керівництвом, торкнулись вже й юридичного департаменту. Подивимось, чи вийде у старих/нових керівників Комітету налагодити виконавську дисципліну», — написала Загребельська.

Автор:

(Всего статей: 10027)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: