Шефчович пропонує Україні та Росії підписати газовий контракт мінімум на 10 років

Шефчович пропонує Україні та Росії підписати газовий контракт мінімум на 10 років
Єврокомісія запропонувала Україні й Росії вирішувати шляхом двосторонніх переговорів актуальні питання щодо арбітражних рішень, антимонопольних розслідувань та прямих закупівель російського газу.

Таке переконання в Брюсселі під час пресконференції за підсумками тристоронніх консультацій між Єврокомісією, Україною і Росією щодо транзиту російського газу висловив віцепрезидент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Параметри, як я запропонував, відображують важливість цієї угоди між інтерконекторами України й Росії, тому що така угода потрібна як для довгострокового постачання, так і для короткотермінових контрактів резервування потужностей. При цьому мають відбутися двосторонні переговори між Україною і Росією з врегулювання актуальних питань щодо рішень (Стокгольмського) арбітражу та антимонопольних розслідувань, як і щодо прямих закупівель Україною російського газу», — сказав віцепрезидент Єврокомісії.

Він зауважив, що порадив Газпрому увійти в контакт з газотранспортним регулятором України, щоб на момент укладення транзитної угоди вже мати погоджені формулу та тарифи, які значною мірою залежатимуть від обсягів постачання газу та термінів дії контракту.

«Після того, як я вислухав обидві сторони, запропонував, що має бути мінімальний обсяг газу на рік, від 40 до 60 мільярдів кубометрів газу, і також гнучкий можливий обсяг від 22 до 30 мільярдів кубометрів на рік. Але я також розумію, що це справа газових операторів — обговорити ці обсяги та включити їх в остаточну контрактну угоду. Я також запропонував термін контракту мінімум на 10 років», — сказав Шефчович.

При цьому він нагадав позицію російської сторони, яка вважає, що методологія формування тарифів може змінитися за п’ять років, що, у свою чергу, може спричинити драматичне підвищення тарифів. Тому російська сторона наполягає на включення в текст угоди можливих поправок у цей період, які мають забезпечити комфортні транзитні можливості.

Як повідомлялося, у понеділок, 28 жовтня, у Брюсселі пройшов черговий раунд тристоронніх консультацій між Єврокомісією, Україною і Росією щодо нового контракту на транзит російського газу на європейський ринок територією України.

Автор:

(Всего статей: 9086)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: