Вітренко навів аргументи неспроможності позиції Газпрому про «порушення балансу Стокгольмським арбітражем»

Вітренко навів аргументи неспроможності позиції Газпрому про «порушення балансу Стокгольмським арбітражем»

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко навів аргументи, на яких базувалися рішення Стокгольмського арбітражу у судовому спорі з російським «Газпромом».

Коментуючи претензії «Газпрому» про нібито «порушення балансу» в контрактних відносинах на своїй сторінці у Facebook, він звернув увагу, що контракти на постачання і транзит газу «є різними за своєю природою».

Положення «бери або плати», яке, зокрема, передбачає підвищене зобов’язання з купівлі Україною газу, було прописано у такий спосіб, що воно не відповідало європейському законодавству про захист конкуренції. Так, «Газпром» міг продати непотрібні Україні обсяги російського газу в Європі, тоді як для «Нафтогазу» діяла заборона на його реекспорт, і незрозуміло було, що країні робити з цим ресурсом. Водночас потужності для транзиту, які «Нафтогаз» забезпечив для «Газпрому», не могли бути нікому перепродані.

«Тобто для нас це безповоротні втрати, коли ми забезпечили потужності для «Газпрому», а він за них не заплатив. А «Газпром» при цьому міг спокійно повністю завантажити ці потужності – просто «Газпром» спеціально обмежував транзит, таким чином зменшуючи сукупну пропозицію газу на європейському ринку, щоб там була вища ціна», — зазначив Вітренко.

Топ-менеджер «Нафтогазу» також навів надані для Стокгольмського арбітражу розрахунки за 2009-2018 роки, згідно з якими російська компанія отримала на $46,6 млрд більше від продажу газу Україні, ніж країна отримала за транзит. При цьому така різниця становила б в 3,6 раза менше, майже $13 млрд, якби «Газпром» продавав газ Україні за ціною його реалізації Німеччині, а транзитний тариф відповідав європейським нормам.

«Ця різниця у $33,6 мільярдів між тим, що є, і тим, щоб мало б бути, дорівнює приблизно чверті ВВП України. (…) Хочеться сподіватися, що дивлячись на ці цифри, стане зрозуміло, що рішення попереднього Стокгольмського арбітражу лише покращили «баланс у відносинах між сторонами», і аж ніяк не порушили його на користь України», — резюмував Вітренко.

Читайте в «Терміналі», НАК «Нафтогаз України» направив у Стокгольмський арбітраж нові позовні вимоги проти Газпрому. Рішення за цим арбітражем очікувано буде ухвалене у 2021 році.

Автор:

(Всего статей: 8173)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: