Україна цікавиться досвідом Литви у сфері природного газу — міністр

Україна цікавиться досвідом Литви у сфері природного газу — міністр

Жигімантас Вайчюнас, міністр енергетики Литви, повідомив, що Україна, яка прагне диверсифікувати джерела поставок газу, цікавиться існуючим Клайпедським терміналом скрапленого природного газу (СПГ) і планованим польсько-литовським газопроводом (GIPL).

Про це він сказав під час зустрічі «з українськими експертами в сфері політики і енергетики», повідомляє Delfi.

«Очевидним є їх (українських експертів — ред.) інтерес і дуже конкретні пошуки шляхів забезпечення найбільш конкурентоспроможної альтернативи поставок газу», — сказав Вайчюнас.

За його словами, зокрема, GIPL відкриє нові можливості для співпраці Литви з Україною в сфері постачань газу. «Без сумніву, в даному випадку ми говоримо про теоретичні можливості. Йдуть консультації, обговорюється, як можна було б створити певний газовий центр в Східній Європі — це забезпечило б поставки і в Україні. Така можливість також аналізується, про неї говорять», — підкреслив міністр.

Він стверджує, що рішення Литви з приводу викупу терміналу СПГ, існування довготривалого терміналу роблять Литву цікавою для України, оскільки «нас також бачать як одних з партнерів з імпорту скрапленого природного газу». Міністр стверджує, що на тлі поспіху Росії із завершенням другої лінії газопроводу в Балтійському морі «Північний потік-2» залишається відкритим питання про те, як вплине цей проект на транзит газу через Україну.

«У сенсі безпеки поставок природно, що газові сховища в Європі і в самій Україні готові, рівень наповненості ніколи не був таким високим. З одного боку це дійсно втішна новина, що ймовірно не варто очікувати криз з постачанням газу», — зазначив Вайчюнас.

Говорячи про те, що цього року завершується термін договору про транзит газу через Україну з російським держмонополістом «Газпромом», міністр зазначив, що це ще одне суттєве питання, що ж буде після 1 січня. «Якщо цей транзит буде значно скорочено, або його не залишиться, це буде означати, що декларована раніше Росією позиція про те, що газ не піде в обхід України, вона просто не буде реалізована», — резюмував міністр.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: