У Берліні розуміють, що Газпром має сплатити Нафтогазу $3 мільярди — Зеркаль

У Берліні розуміють, що Газпром має сплатити Нафтогазу $3 мільярди — Зеркаль

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль під час візиту до Берліна цього тижня провела зустрічі в МЗС Німеччини, де обговорила комплекс газових питань.

Про це вона повідомила в інтерв’ю Укрінформу.

«Енергетику, питання газу, питання майбутнього контракту, питання імплементації змін до Європейської газової директиви», — перерахувала Зеркаль теми, які стояли на порядку денному.

Зеркаль нагадала, що займалася цими проблемами останні 5 років на посаді заступника глави зовнішньополітичного відомства.

За словами дипломата, вона почула від німецьких колег розуміння того, що рішення Стокгольмського арбітражу, який зобов’язав Газпром виплатити НАК «Нафтогаз Україна» майже 3 млрд доларів, має бути виконане російською стороною, і що не може й бути мови про те, щоб Україна відмовилася від своїх претензій.

Також, за словами Зеркаль, про майбутній транзит російського газу через територію України та проєкт «Північний потік-2″ йшлося під час дискусії на тему: «Верховенство закону на європейському газовому ринку, «Північний потік-2″, багатомільярдна суперечка між Нафтогазом-Газпромом та майбутнє транзиту газу через Україну».

Вона визнала, що тема санкцій «непопулярна в Німеччині». Але Київ, як підкреслила Зеркаль, розраховує, що ФРН повністю забезпечить імплементацію всіх необхідних умов до газового законодавства, які передбачать, що європейське законодавство буде розповсюджуватися на весь «Північний потік-2″, а не тільки на його частину, яка знаходиться в 12 морських милях німецької території, оскільки це фактично зводить до мінімуму вплив європейської директиви на проєкт.

Зупинити ж проєкт на даному етапі можна хіба американськими санкціями, причому якщо вони будуть запроваджені ще цього року, вважає Зеркаль.

Читайте в «Терміналі», Апеляційний суд округу Свеа відхилив апеляцію Газпрому, подану 7 листопада 2017 року на окреме рішення Стокгольмського арбітражу в справі щодо постачання газу між Нафтогазом та Газпромом. В окремому рішенні, яке було прийняте 31 травня 2017 року, Трибунал Торгової палати Стокгольма повністю відхилив претензії Газпрому за положенням «бери або плати».

Автор:

(Всего статей: 8886)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

Дискуссия

  • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

    Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

    «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

    НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

    «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

    Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

    «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

    Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

  • Китай продает СПГ уже и Японии
  • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
  • Нельзя помочь тому
  • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: