Чиста енергія, яку називають «зеленою», незабаром може поміняти колір та перетворитися в «блакитну»

Чиста енергія, яку називають «зеленою», незабаром може поміняти колір та перетворитися в «блакитну»

Чиста енергія, яку заведено називати «зеленою», незабаром може поміняти колір та перетворитися в «блакитну». Нова мембрана, розроблена вченими з Ратґерського університету, розкриває потенціал «блакитної енергії», одержуваної завдяки хімічному відмінності між прісною та солоною водою.

Про це пишуть ЕлектроВісті.

За попередніми розрахунками команди розробників, нова технологія зможе генерувати енергію від 37 000 кубічних кілометрів прісної води, яка щорічно потрапляє з річок в океани. І за оцінками вчених, це дозволить отримувати до 2,6 теравата електрики. Приблизно таку ж потужність виробляють 2 000 атомних реакторів.

Ця технологія не нова. Ще 2013 році французькі дослідники створили подібну мембрану. І вже навіть була побудована пара «блакитних» електростанцій. Але, на жаль, вона не отримала широкого поширення через високу собівартість. Однак дослідники вдосконалили технологію і впевнені, що як тільки їм вдасться масштабувати свою розробку, вона зможе забезпечити безвуглецевою енергією мільйони людей в регіонах, де прісноводні річки впадають в моря.

Технологія використовує властивість солоної води, яка складається з іонів, що несуть позитивний або негативний заряд. У твердому тілі позитивні та негативні заряди притягають один одного, пов’язуючи іони разом. Наприклад, кухонна сіль — це з’єднання, що складається з позитивно заряджених іонів натрію, пов’язаних з негативно зарядженими іонами хлору.

У воді ці іони розділяються та можуть рухатися самостійно. Пропускаючи позитивні іони — наприклад, натрію або калію — через мембрану, дослідники можуть створити два різних типи води — один з позитивним зарядом, а інший з негативним. І якщо опустити електроди в резервуари та з’єднати їх проводом, електрони будуть текти від негативно зарядженої до позитивно зарядженої сторони, генеруючи електрику.

Коли дослідники помістили свою мембрану в невелику посудину, що розділяє солону та прісну воду, вона виробила в 8 000 разів більше енергії на одиницю площі, ніж експеримент французької команди у 2013 році. І за оцінками дослідників, один квадратний метр мембрани, може генерувати близько 30 МВт*год електрики на рік. А цього достатньо для живлення понад 400 будинків.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: