Переривання транзиту через Україну вигідне Газпрому — Коболєв

Переривання транзиту через Україну вигідне Газпрому — Коболєв

Сигнали з європейського та російського боків вказують, що переривання транзиту через Україну може фінансово допомогти «Газпрому» шляхом створення штучної газової кризи і підвищення ціни на експорт газу.

Про це сказав Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв в ефірі програми «Свобода слова» на ІСTV.

«Я не вірю в транспортування газу без контракту. З іншого боку, на жаль, дуже багато сигналів з європейського боку та російського боку вказують на те, що з великою вірогідністю переривання транзиту газу територією України насправді фінансово трохи допоможе «Газпрому». Якщо слідкуєте за новинами, то «Газпром» зараз — у важкому фінансовому стані. Їхні представники офіційно говорять, що вони не можуть фінансувати внутрушнє постачання газу через недостатні доходи від експорту і підняття цін в експортному форматі через створення штучної кризи — один з варіантів дій, який багато аналітиків думають, що «Газпром» може застосувати», — сказав Коболєв.

Він додав, що українці, якщо транзит буде припинено, мають говорити в один голос і займали одну позицію — газ ми не крадемо, діємо в рамках європейського права, турбуємося про європейських партнерів і робимо все можливе щоб транзит якнайшвидше відновився. Коболєв підкреслив, що така спільна позиція дозволить пройти через кризову ситуацію з мінімальними втратами і зберегти імідж надійного партнера.

Водночас він зауважив, що важко передбачити дії «Газпрому», і в «Нафтогазі» завжди готові з радістю, конструктивно підписали новий легальний транзитний контракт. Коболєв додав, що в «Нафтогазі» сподіваються, що російська сторона цього разу не повторить «трюк»,який було проведено в 2009 році, 2006 році, коли було створено штучно газову кризу.

Читайте в «Терміналі», глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що в ситуації з транзитом газу з наступного року є три варіанти розвитку подій: позитивний, негативний і проміжний.

 

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: