На РАЕС створили унікальний макет-тренажер за принципом «STAR»

На РАЕС створили унікальний макет-тренажер за принципом «STAR»

На Рівненській АЕС введено в дослідну експлуатацію унікальну в своєму роді розробку підприємства – макет-тренажер для практичного відпрацювання принципу «STAR» – принципу самоконтролю.

Про це повідомила пресслужба Енергоатом.

Розробка допомагатиме підтримати і розвинути функції концентрації та розподілу уваги, самоконтролю, зосередженості, координації рухів. Призначений він для тих категорій працівників АЕС, робота яких без достатнього самоконтролю може приводити до значних помилок, що суттєво впливають на безпеку та роботу обладнання та часто мають незворотний характер. Це оперативний персонал, ремонтний, персонал технічної підтримки, який здійснює перемикання обладнання та інші технологічні операції, що потребують високого рівня самоконтролю.

Як зазначила начальник відділу розвитку персоналу (ВРП) РАЕС Галина Синиця ідея розробки проєкту макет-тренажера для тренування самоконтролю у працівників Рівненської АЕС була ініційована фахівцями ВРП, внаслідок аналізу та роботи з різними типами помилок персоналу. «Це практичний інструмент попередження помилок персоналу через тренування та закріплення навичок самоконтролю, а одним із ключових методів попередження помилок персоналу є саме самоконтроль. На макет-тренажері будуть тренуватися як оперативний персонал, так і ремонтний та персонал інженерно-технічної підтримки, ціна помилки якого є значною, а наслідки часто бувають незворотними. Тренажер призначений для підтримання і розвитку концентрації уваги, координації рухів, розподілу уваги, зосередженості, загалом – самоконтролю», – коментує Галина Синиця.

Унікальність макет-тренажера «STAR» полягає в можливості контролю та аналізу виконуваних працівником дій через спеціально розроблене програмне забезпечення, яке є частиною тренажера. Також передбачене виконання різнопланових дій, створені умови, наближені до реальних, коли можуть траплятися відволікання працівника, інші сторонні фактори, що знижують рівень самоконтролю при виконанні певних операцій. Важливість розробки полягає у тому, що передбачене використання кількох алгоритмів з різними ступенями складності, а також закладена можливість створення нових завдань та алгоритмів.

«На виході – після навчання на тренажері – ми отримаємо працівника зі значно вищим рівнем самоконтролю, отже ймовірність здійснення ним помилки буде значно нижчою. Нині макет приймається в дослідну експлуатацію, що триватиме до одного календарного року. Далі, за умов успішного проходження цього етапу, макет-тренажер приймуть в промислову експлуатацію. Плануємо поділитися нашим досвідом і з іншими АЕС», – наголосила Г. Синиця.

У ході приймання в дослідну експлуатацію тренажеру заступник генерального директора з персоналу Ігор Вітковський відзначив ефективність алгоритмів його функціоналу. «Це передовий досвід, адже такий тренажер поки єдиний в нашій галузі. Тренуватися на макеті-тренажері корисно усьому персоналу стратегічно важливого підприємства як Рівненська АЕС. Важливість розробки в тому, що вона одразу демонструє небезпечність будь-якого відволікання, спонукає більш відповідально ставитися до своїх обов’язків, обдумувати кожну свою дію. У ході роботи за тренажером ефективно тренується фіксація уваги, адже необхідно паралельно виконувати декілька різновекторних завдань. Доводиться щоразу все більше напружуватися та концентруватися. Роботу розробників оцінюю схвально»,–  зауважив Ігор Вітковський.

 

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: