Нафтогаз оприлюднив консолідовану фінансову звітність за 9 місяців 2019 року

Нафтогаз оприлюднив консолідовану фінансову звітність за 9 місяців 2019 року

Група Нафтогаз оприлюднила консолідовану фінансову звітність за 9 місяців 2019 року, що закінчилися 30 вересня 2019 року, разом з аудиторським висновком.

Документ розміщено за цим посиланням.

За 9 місяців 2019 року група отримала чистий прибуток у розмірі 21,3 млрд грн, що на 27% більше за результат 9 місяців 2018 року. Прибуток до оподаткування за 9 місяців 2019 року склав 28,9 млрд грн, що на 26% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Такий результат відбувся в основному за рахунок показників сегментів «Транзит природного газу» та «Інтегрований газовий бізнес».

 

Результатом діяльності з продажу природного газу в межах ПСО став прибуток у розмірі 17,2 млрд грн, що менше на 1,8 млрд грн за показник 9 місяців 2018 року. На зменшення результату вплинуло скорочення обсягу реалізації природного газу на 1,3 млрд куб. м, або на 11%, та збільшення резерву сумнівної заборгованості за газ на 2,4 млрд грн.

 

Результат діяльності з продажу природного газу поза межами ПСО за 9 місяців поточного року погіршився у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року та склав збиток у розмірі 0,8 млрд грн. На формування результату найбільший вплив мали зменшення обсягу реалізації газу на 0,5 млрд куб. м (з 1,1 млрд куб. м за 9 місяців 2018 року до 0,6 млрд куб. м за 9 місяців 2019 року) та ціни реалізації природного газу. На зменшення обсягу реалізації газу вплинуло також загальне скорочення споживання газу промисловими споживачами.

Дебіторська заборгованість (без врахування резерву сумнівних боргів) за природний газ станом на 30 вересня 2019 року збільшилась на 10,1 млрд грн або на 19,2 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Збільшення заборгованості пов’язано перш за все зі зростанням боргів теплогенеруючих підприємств на 8,2 млрд грн та погіршенням розрахунків, у тому числі, за рахунок внесення змін до постанови КМУ № 867 від 19.10.2018, якою встановлено зниження відсотку обов’язкового рівня розрахунку для виробників теплової енергії з 90% до 78% в опалювальному сезоні 2018-2019 рр.

 

Обсяг транзиту газу за 9 місяців 2019 року збільшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 1,3% та склав 66,3 млрд куб м.

Результат сегменту транзиту природного газу за 9 місяців 2019 року збільшився з 6,8 млрд грн до 15,8 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року в основному за рахунок збільшення обсягу транзиту та зниження амортизаційних витрат у складі собівартості. Негативний вплив на результат сегменту мали зміни валютного курсу.

 

Результат сегменту «Внутрішнє транспортування природного газу» за 9 місяців 2019 року погіршився на 1,4 млрд грн за рахунок зменшення обсягу транспортування природного газу та витрат на нарахування резерву сумнівних боргів за несплачені послуги балансування і склав збиток 4,7 млрд грн.

У поточному році група Нафтогаз накопичила рекордні обсяги газу в підземних газосховищах з метою мінімізації ризиків проходження опалювального сезону 2019-2020 рр. та створення резерву на випадок зупинки транзиту газу до країн Європи. За 9 місяців 2019 року обсяг закачування природного газу до газосховищ склав 11,7 млрд куб. м, що на 2,9 млрд куб. м, або на 33% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Результатом діяльності зі зберігання природного газу став прибуток у розмірі 0,7 млрд грн, що більше за результат відповідного періоду минулого року на 0,6 млрд грн.

За 9 місяців 2019 року група Нафтогаз сплатила 84,4 млрд грн податків і дивідендів, що склало близько 15% загальних доходів бюджету за цей період.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: