Резюме від Олексія Хабатюка із презентації Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року

Резюме від Олексія Хабатюка із презентації Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року

Коротке резюме із презентації Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року, яка відбулась в Мінекоенерго.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогаз України Олексій Хабатюк.

1. Визначальна мета Концепції — зменшення обсягу викидів парникових газів (ПГ) з ціллю забезпечити кліматично нейтральну економіку України у 2070 році в соціально прийнятний спосіб.
2. Енергоефективність та ВДЕ визначальні напрямки енергетичного переходу України. Житловий сектор є ключовим в цьому контексті.
3. Значне зростання частки електроенергії в структурі кінцевого споживання. Виробництво електроенергії для задоволення зростаючого попиту – в першу чергу за рахунок ВДЕ (70% в 2050, як яких 15 в.п. із дахових сонячних електростанцій в домогосподарствах та бізнесі) .
4. Відходи – принцип 5R (я не спец в цьому, тому, якщо помилився, поправте)
5. Стале виробництво біомаси, біопалива. Розвиток поглинання СО2 лісами.
6. Електроенергетика:
— Вугілля: просто повторю оригінал «паралельні процеси модернізації, скорочення викидів ПГ та поступового скорочення вугільної генерації шляхом соціальної прийнятності». До 2050 вугільних ТЕС немає бути
— Газ: високоманеврові потужності (із подальшим заміщення синтетичними газами із ВДЕ)
— ВДЕ: ключове джерело по енергії – 70% в 2050. Гідро – без деталей, але із зазначенням, що із збереженням частки в електробалансі приблизно на поточному рівні.
— Атомна енергетика: зниження частки до 20-25% . І знову мовою оригіналу «можливо, новими технологіями ядерної енергетики»
— Когенерація: збільшення частки із використанням CCS там, де це економічно доцільно.
— Імпорт: не відіграє значної ролі в забезпечені енергією, але є важливим для балансування енергосистеми.
7. Теплоенергетика: ключовий напрямок – когенрація та тригенерація, зокрема, на біомасі та біогазі. Далі цитата мовою оригіналу «на рівні міських систем теплопостачання – перехід до децентралізованих систем з вільним доступом виробників до мереж та розглядати можливість електрифікації систем опалення. При цьому важливо стимулювати запровадження нових технологій геотермальної енергетики, теплових насосів.»
8. Ринки: побудова ринків із високим ступенем відкритості та конкуренції. Перетворення споживачів в прозюмерів. Інтеграція з ринками ЄС. «вільний, недискримінаційний і прозорий доступ третіх сторін до енергетичної інфраструктури»
9. Цінова доступність енергії: «забезпечити соціальну прийнятність «зеленого» енергетичного переходу»

10. Будівлі: в принципі стандартний набір – широкомасштабна термореновація, нові енергоефективні будівлі, підвищення ефективності індивідуального опалення із заміщенням вугілля/газу на енергію із ВДЕ, розвиток СЦТП в містах на основі ВДЕ (див. п. 7), акумулювання енергії на побутовому рівні, освіта та просвіта.
11. Промисловість: ще більш стандартно – знизити енергоємність, використання скидного енергопотенціалу, ВДЕ замість вуглецевоємних, принципи циркулярної економіки.
12. Транспорт: коротко – електрифікація всього, що рухається.
13. Фінанси:
— Скільки: потрібно 5% ВВП до 2070 для досягнення мети (див. п.1).
— Звідки: в основному від приватних інвесторів
— Чому: відмова від будь-яких регульованих цін, RAB, екологічний податок (розширення податкової бази), оподаткування екстерналій, система торгівлі викидами (ETS)
— Державна допомога: пріорітети — прямі субсидій та фіскальні стимули в енергоефективність у будівлях (зокрема, публічних), «зелений» транспорт, науково-дослідні розробки, підтримка експорту послуг.

По інших напрямках буду доповнювати. Можливі неточності.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: