Україна та Європа з 1 до 24 січня 2020р провела 35 аукціонів з купівлі-продажу електроенергії

Україна та Європа з 1 до 24 січня 2020р провела 35 аукціонів з купівлі-продажу електроенергії

На УЕБ у 2020 році торгівля електроенергією розпочалася 8 січня. Загалом було проведено 35 аукціонів з купівлі-продажу електроенергії, з них 5 у комерційній секції та 29 аукціонів на виконання ст.66 ЗУ «Про ринок електричної енергії». Ініціаторами позицій були 10 компаній, серед яких Укргідроенерго, ТАС Енергія Країни, Центренерго, ДТЕК Західенерго та інші.

Стартові ціни знаходились у досить широкому діапазоні, повідомила пресслужба УЕБ.

Так наприклад у ОЕС України базове навантаження було запропоновано по ціні від 1460 до 1639 грн., пікового навантаження — від 1650 до 2355 грн., позапікове навантаження неробочого дня – за ціною 1400 грн. Стартові ціни нещодавно запровадженого типу графіку навантаження «пікове навантаження неробочого дня» коливались в діапазоні 1550-1700 грн. Протягом торгової сесії стартові ціни, як правило, суттєво знижувались.

Протягом даного періоду було реалізовано 69,65 тис. МВт.год. за регульованими цінами та 475,27 тис. МВт.год. електроенергії за вільними цінами. Компанії укладали біржові угоди на купівлю-продаж електроенергії лише в межах ОЕС України, хоча безліч компаній протягом вказаного періоду пропонували електроенергію в межах о. Бурштинський.
Загальний тренд зміни цін — боковий. Таким чином, станом на 24 січня котирування УЕБ були наступними: 1580 грн. на базове навантаження, 1415,90 на пікове навантаження та 950 грн. на позапікове навантаження.

Станом на 23 січня частка атомної генерації становила 55,97%, ТЕС – 22%. Загалом з початку 2020 року загальна генерація електроенергії знижувалася, але не суттєво, що очевидно пов’язано з несезонно теплою погодою для зими. 23 січня середньодобове виробництво електроенергії склало 18,9 ГВт, що на 0,6 ГВт менше ніж 16 січня. Загалом скорочення було досягнуто за рахунок скорочення відпуску ГЕС та ГАЕС, яке з початку року знизилось майже на 0,5 ГВт. із зменшенням у структурі генерації на 3 в. п. Незначне зростання обсягу відпуску спостерігалось лише по ТЕЦ та ВДЕ.

 

На початку 2020 року ціни були нестабільними, але загалом мали динаміку до зростання, яка була більш вираженою на території о. Бурштинський. Спостерігалось декілька добових піків, наприклад, у торгах на 2, 10 та 13-15 січня в ОЕС України та на 11, 15-17, 24 січня на території о. Бурштинський. Найбільший за 3 перші тижні 2020 року обсяг у ОЕС України було реалізовано у торгах на 13 січня – 196 тис. Мвт.-год. Загалом протягом останніх тижнів роботи нового ринку електроенергії щодоби в середньому було реалізовано 166 тис. МВт-год. електроенергії в ОЕС України по середньодобовій ціні 1435 грн. за МВт-год. та 10,5 тис. МВт-год. електроенергії для о. Бурштинський по середньодобовій ціні 1712 грн. за МВт-год. Середньодобовий розрив між цінами ОЕС України та о. Бурштинський становив 278 грн.

 

Спотові ціни у Західній Європі були загалом не стабільними та простежувався легкий тренд до зростання. Таким чином, 23 січня ціна базової електроенергії у Франції становила 51,5 євро/МВт-год., в Угорщині – 56,2 євро/МВт-год., у Польщі – 51,9 євро/МВт-год. На лютий у січні електроенергія торгувалась по цінах в діапазоні 42-51 євро/мегават. У п’ятницю ціни у Західній Європі впали на фоні прогнозів більш м’якої погоди. Так, ціна ринку на добу наперед у Франції знизилась на 10 євро за один день, до 40,80 євро/МВт-год.

З початку року 2020 відбулося більше 550 тендерів із закупівлі електроенергії бюджетними установами. Загалом з топ 15 найбільших тендерів закуплено електроенергії на суму 1,47 млрд. грн. Коливання ціни були яскраво виражені, особливо в найбільших тендерах. Але загалом середня ціна склала 1,85 грн./кВт.год (з урахуванням ПДВ та доставки до споживача). Найбільший контракт отримала компанія ТОВ Д.ТРЕЙДІНГ. Вона поставить ПрАТ Київобленерго 330 млн. кВт.год. електроенергії за початковою ціною 1,29 грн./кВт.год. Ціни коливалися у діапазоні від 1,29 до 2,82 грн. за кВт. год.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: