Найактивнішими компаніями торгів на УЕБ були Гарантований покупець, ДТЕК, Укргідроенерго, Центренерго

Найактивнішими компаніями торгів на УЕБ були Гарантований покупець, ДТЕК, Укргідроенерго, Центренерго

За минулі 4 тижні на УЕБ відбулися 12 аукціонних сесій з продажу ресурсу державної генерації та 16 комерційних сесій.

Найактивнішими компаніями-ініціаторами торгів були Гарантований покупець, компанії з групи ДТЕК, КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА, Укргідроенерго, Центренерго, пише «Українська енергетична біржа».

Загалом це 11 компаній-ініціаторів стартових позицій. 5 червня вперше Гарантований покупець сформував позиції на продаж у комерційній секції в режимі торгівлі коефіцієнтами. Компанії вдалося реалізувати 427 Мвт-год. за коефіцієнтом 1 від ціни РДН.

 

Також проведені дві аукціонні сесії з продажу електроенергії для цілей ПСО, де Гарантований покупець придбав загалом 3,83 млн. Мвт-год. ресурсу Енергоатому та Укргідроенерго.

Реалізація електроенергії за вільними цінами

 

Реалізовано електроенергію у обох торгових зонах. На торгах були представлені всі типи навантаження, запропоновані УЕБ, включно з блочними позиціями. Протягом даного періоду середня ціна реалізації базового навантаження в ОЕС України склала 1250 грн., пікового – 1176 грн., позапікового – 955 грн. за Мвт-год. без ПДВ. В торговій зоні Бурштинської ТЕС було реалізовано базове навантаження за ціною 1500 грн. та позапікове навантаження за середньою ціною 1025 грн. за Мвт-год. без ПДВ.

Загальний рівень генерації протягом останнього місяця загалом мав негативний тренд, проте на початку червня проявилась позитивна тенденція. Так, на 11 червня загальний рівень генерації склав 15,21 Гвт, що на 0,5 Гвт більше, ніж 14 травня. Загалом зростання спостерігалось по безлічі типів генерацій, це ГЕС та ГАЕС, ВДЕ (за рахунок сприятливих погодних умов, а саме повноводності річок після рясних дощів та сонячної погоди) та ТЕС. По АЕС продовжується тренд на зниження генерації.

Ціни на ринку на добу наперед в торговій зоні ОЕС України загалом були волатильними протягом останніх чотирьох тижнів. Порівняно з травнем рівень середньозважених цін помітно зріс. Так, наприклад мінімальна ціна травня склала 659,72 грн., а мінімальна ціна червня — 984,91 грн. Це можна пояснити структурним зрушенням в короткостроковому балансі попиту і пропозиції, що призвело до зниження цін. Таке ціноутворення є відображенням негнучкого ринку, орієнтованого на пропозицію. Протягом останніх двох тижнів ціни РДН в ОЕС України зберігали динаміку до зростання.
В торговій зоні о. Бурштинський не спостерігалось суттєвої волатильності цін. Загалом середнє значення середньозваженої ціни в ОЕС України за останні чотири тижні становило 1107,97 грн./МВт-год., в БуОС – 1622,36 грн./МВт-год.
По обсягах торгівлі спостерігалась динаміка до зниження. Так, з постачанням на 12 червня на РДН було укладено угоди з купівлі-продажу обсягом 68 тис. Мвт.-год. в ОЕС України та 7,6 тис Мвт.-год. – на території о. Бурштинський. В обох торгових зонах спостерігався профіцит електроенергії. При чому у ОЕС спостерігався профіцит у всі години доби, а в торговій зоні о. Бурштинський у нічний час проявлявся дефіцит.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: