Запуск ринку газу в Україні – це вже гостра потреба

Запуск ринку газу в Україні – це вже гостра потреба

Ціллю запровадження мережевого кодексу балансування газу є розвиток конкурентного короткострокового оптового ринку.

Про це пише пресслужба Української енергетичної біржі.

Його створення в ЄС завжди відбувалася по одному сценарію, починаючи від довгострокових нестандартизованих контактів і закупівлі послуг балансування TSO, з переходом до балансуючих платформ і, з рештою, до запуску повноцінної біржової торгівлі на торговій платформі.На жаль, як часто буває в українських реаліях, не була вчасно ліквідована законодавча колізія: закон «Про ринок газу» та Кодекс ГТС працював, а закон «Про публічні» закупівлі не дозволяв Оператору ГТС здійснювати операційне балансування, шляхом купівлі та продажу газу на біржі, як того вимагає цільова модель.

Зрештою, єдиний доступний за таких умов метод формування плати за добовий небаланс та надмірно ліберальні умови створення небалансів, призвели до зміни ролей учасників на ринку. Оператор ГТС України, що має здійснювати транспортування природного газу та відповідає за цілісність ГТС перетворився на найбільшого продавця газу для решти учасників. Модель ринку добового балансування має працювати, так, що замовники послуг транспортування мають самостійно здійснювати балансування з мінімальною потребою TSO у залишковому балансуванні мережі. Стимулом цьому є штрафний рівень плати за добовий небаланс. Зараз учасники просто відбирають газ з ГТС, оскільки маржинальна ціна купівлі значно нижче ринкової, а Оператор ГТС має закуповувати та заміщати ці обсяги.

Майже півтора року працює ринок добового балансування. Це досить значний час, щоб європейські норми Регламенту №312/2014 запрацювали в Україні. Натомість час і прогалини в законодавстві та вчасних рішеннях були використані ринком, для його переформатування в механізми нездорової конкуренції.

Саме з метою побудови в Україні конкурентного, прозорого та ефективно функціонуючого ринку природного газу, ТБ «Українська енергетична біржа» та ТОВ «Оператор ГТС України» об’єднають свої зусилля. Оператор ринку газу та Оператор торгової платформи починають роботу з імплементації європейських підходів на ринок добового балансування. Сподіваємося на підтримку нормативних ініціатив, що напрямлені на забезпечення умов нормального функціонування ринку в частині змін до Закону Про публічні закупівлі та останніх ініціатив Регулятора щодо змін до Кодексу ГТС.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: