Центренерго: Збільшення дотацій нерентабельним держшахтам – шлях в нікуди

Центренерго: Збільшення дотацій нерентабельним держшахтам – шлях в нікуди

Виконуючий обов’язки гендиректора ПАТ “Центренерго” Олександр Корчинський підтримує ідею передачі перспективних державних шахт компанії з наступною побудовою роботи зі зниженн собівартості видобутого ними вугілля.

Про це він повідомив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Така пропозиція звучала і раніше. На нараді у президента в середині червня я озвучував її і вона була підтримана. Наскільки я знаю, зараз Фонд держмайна працює над цією пропозицією, щоб концептуально її викласти, наділити в юридичну правильну форму і почати реалізовувати», – розповів він.

Корчинський нагадав, що на сьогодні державні шахти є дотаційними, а у деяких з них собівартість видобутку вугілля доходить навіть до 7,5-8 тис. грн/тонна при відпускних цінах 1,95 тис. грн/тонна. При цьому навіть така відпускна ціна не дозволяє “Центренерго” прибутково працювати, оскільки собівартість виробництва електроенергії на вугіллі держшахт становить 1,65 грн/кВт-год, а ціна її реалізації на ринку на добу вперед доходила до 1,2 грн/кВт-год .

“Неефективна робота шахт – це проблема “Центренерго”. Треба провести оцінку їх роботи, подивитися які там затверджені запаси, які реально залишилися, на яких глибинах видобувається, уточнити, яка може бути собівартість видобутку. Якщо там є запаси, тоді є про що говорити. якщо запасів майже не залишилося, якщо шахтарі, як вони самі кажуть, працюють на “молотках”, і виживають, добуваючи незрозуміло що, то це точно шлях в нікуди. Цей клубок не можна продовжувати намотувати, щороку збільшуючи дотації”, – підкреслив він.

Глава “Центренерго” зазначив, що зараз частина держшахт недоукомплектовані персоналом, оскільки в період простою частина шахтарів перейшли на роботу в інші сфери.

“Треба доукомплектувати ті шахти, які перспективні, і забезпечити шахтарів житлом. Так, цей процес досить складний, але і він вирішується, а шахтарі, я впевнений, переїдуть з одного селища в інше, якщо їм скажуть, що там є робота за фахом. Наступний момент. На якихось шахтах є хороше або середнє обладнання, на якихось воно погане. На перспективних шахтах треба доукомплектувати обладнання, і битися за зниження собівартості, щоб воно була прийнятним”, – додав Корчинський.

За його словами, варіант об’єднання генкомпанії з шахтами не повинен привести до зниження інтересу інвесторів до компанії для її подальшої приватизації.

“Потрібно ретельно вивчити запаси і перспективи. Якщо, наприклад, залишити в роботі 15 або 20 з 33 шахт, змусити їх економічно ефективно працювати, то така структура буде цілком привабливою. Якщо хтось прийде без своєї сировини, то йому особливо це буде цікаво”, – пояснив глава” Центренерго “.

Читайте в «Терміналі«, ПАТ «Центренерго» у липні перерахувало вугледобувним підприємствам 143 млн гривень.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: