Міненерго проводить системну роботу для виконання зобов’язань держави перед інвесторами у «зелену» енергетику

Міненерго проводить системну роботу для виконання зобов’язань держави перед інвесторами у «зелену» енергетику

Меморандум між Урядом, Міненерго та інвесторами у «зелену» енергетику, імплементований відповідним законом, дозволив запустити механізм погашення боргів держави. Вже у серпні розрахунки держави за «зелену» електроенергію склали 84%.

Повідомляє Міненерго.

Про це йшлося на сьогоднішньому засіданні робочої групи з питань виконання Меморандуму із інвесторами у ВДЕ і закону про удосконалення умов підтримки «зеленої» енергетики (№ 810-IX) під головуванням в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець.

За даними Держпідприємства «Гарантований покупець», динаміка розрахунків з інвесторами у «зелену» енергетику значно покращилася. Найближчим часом НЕК «Укренерго» — NPC Ukrenergo та ДП «Гарантований покупець» закумулюють необхідні кошти для повного розрахунку з виробниками «зеленої» електроенергії за серпень.

«Я хочу запевнити інвесторів, що з боку Міністерства робляться всі кроки для виконання законодавства та умов Меморандуму. Ми системно працюємо над тим, щоб 100% оплата стала нормою», – зазначила Ольга Буславець.

Водночас вона зауважила, що залишається низка питань, які належать до компетенції Верховної Ради та інших міністерств.
Верховна Рада, зокрема, має прийняти рішення щодо надання державних гарантій державним енергетичним компаніям, зокрема, НЕК «Укренерго», для залучення на вигідних умовах кредитних коштів від державних банків та міжнародних фінансових установ.
Зауважується, що народні депутати «провалили» у вересні відповідну урядову ініціативу, нині очікується аналогічна пропозиція від них.
Така законодавча ініціатива потрібна терміново, щоб покрити касові розриви в платежах НЕК «Укренерго» та уникнути підвищення тарифу на передачу електроенергії.
Міненерго наголошує, що до виконання положень закону № 810-IX має долучитися Міністерство фінансів. Зокрема, розробити пропозиції щодо випуску облігацій внутрішньої державної позики чи злучити інші боргові фінансові інструменти, які необхідні для погашення заборгованостей перед інвесторами у ВДЕ. Крім того, з метою уникнення суттєвого підвищення тарифу на передачу електричної енергії необхідно передбачити видатки на фінансову підтримку гарантованого покупця для часткової оплати «зеленої» електроенергії з Державного бюджету у 2021 році.
«Ми пропонуємо Мінфіну створити робочу групу, до якої обов’язково долучаться фахівці Міненерго. Маємо розробити можливі сценарії для повної фінансової стабілізації «зеленої» енергетики, обрати оптимальний та спільно забезпечити його реалізацію», – наголосила Ольга Буславець.
Раніше «Термінал» писав, що  удосконалення умов державної підтримки ВДЕ покращило ситуацію з оплатою придбаної електроенергії, — Гарантований покупець.

Автор:

(Всего статей: 18556)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: