Демпінг Нафтогазу розглянуть в Секретаріаті Енергоспівтовариства

Демпінг Нафтогазу розглянуть в Секретаріаті Енергоспівтовариства

Секретаріат Європейського Енергетичного співтовариства зареєстрував заяву Асоціації постачальників енергоресурсів (АПЕ) щодо зловживань НАК «Нафтогаз» монопольним становищем та цінового демпінгу в пропозиціях для населення.

Про це сказав голова Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан, пише Інтерфакс.

«Асоціація постачальників енергоресурсів звернулася до Секретаріату Європейського Енергоспівтовариства через ціноутворення на ринку газу з боку НАК «Нафтогаз». Секретаріат ЄС вже зареєстрував справу. Питання ціни, яку показує Нафтогаз, і спричинення збитків держкомпаніям має бути розглянуто на рівні європейських інституцій», — сказав Компан.

За його словами, ціна газу, запропонована НАК для населення на жовтень у розмірі 4,7 тис. грн/тис. куб м не є ринковою і свідчить про демпінг із боку монополіста, який розпоряджається 70% видобутого в країні газу.

«Ціна «Нафтогазу» в 4,7 тис. грн на жовтень — це навіть не нуль, це мінус», — зазначив голова правління АПЕ, додавши, що при цьому «Нафтогаз» продавав жовтневий ресурс на біржі в діапазоні 5,2-6,2 тис. грн, а постачальник «останньої надії», яким є дочірня компанія НАК, поставляє газ у жовтні по 5,5 тис. грн.

«Тут є повний дисонанс у цінових підходах. При цьому треба враховувати, що ціна газу, придбаного на біржі, це ціна за передоплатою, а кінцевий споживач заплатить за газ лише через 45 днів, і ця розстрочка теж частина операційних витрат постачальника», — роз’яснив Компан.

Голова правління АПЕ також нагадав, що ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» виграла конкурс на роль постачальника «останньої надії», запропонувавши торговельну націнку у 0%, що само собою є неконкурентним, оскільки згідно із законом про ринок газу постачальник «останньої надії» своєю ціною не має впливати на конкуренцію на ринку.

«Торговельна надбавка у розмірі 0% була б неможлива без монополії Групи «Нафтогаз» на ресурс державного видобутку», — додав голова АПЕ.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: