Уряд затвердив політику власності НАК «Нафтогаз України»

Уряд затвердив політику власності НАК «Нафтогаз України»

Кабінет міністрів України як засновник і єдиний акціонер затвердив політику власності НАК «Нафтогаз України». Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 21 жовтня.

Повідомляє Нафтогаз.

Політика власності Нафтогазу визначає мету, пріоритети, основні напрями діяльності та показники ефективності, а також спосіб, у який держава реалізує свої права власності.

Уряд визначив, що держава володіє Нафтогазом з метою забезпечення:

● безпеки постачання природного газу споживачам України;

● досягнення Україною енергетичної незалежності, зокрема незалежності від імпорту природного газу;

● успішної трансформації енергетичного сектору та завершення реформи ринку природного газу України;

● ефективного представлення та захист інтересів України на внутрішньому та міжнародних енергетичних ринках, зокрема у відносинах з національними нафтогазовими компаніями інших країн;

● видобування нафти і природного газу;

● транспортування нафти і нафтопродуктів.

Для цього Уряд визначив стратегічні цілі та напрями діяльності Компанії та очікує, що Компанія зможе створити необхідні умови для їх реалізації на довгострокову перспективу, використовуючи власні масштаби та переваги вертикальної інтеграції, знання та досвід — у прибутковий та сталий спосіб.

Зі свого боку, держава зобов’язалась впроваджувати у Нафтогазі систему корпоративного управління згідно з Керівними принципами ОЕСР.

Згідно цих принципів, держава має діяти як поінформований та активний власник. Для цього потрібно застосовувати до Нафтогазу та підприємств Групи належні принципи врядування; делегувати належні повноваження наглядовій раді Компанії (більшість членів якої є незалежними), дозволяти їй виконувати свої обов’язки та поважати її незалежність щодо здійснення контролю за діяльністю правління та його відповідальністю за досягнення поставлених політикою власності цілей; дозволяти правлінню Компанії виконувати свої обов’язки та надавати належні повноваження для досягнення поставлених цілей; а також застосовувати прозору дивідендну політику.

Для оцінки ефективності роботи Нафтогазу та створення ним цінності буде використовуватись скоригований показник дохідності на активи (ROA), розрахований на основі даних консолідованої фінансової звітності на рівні не нижче, ніж визначено у стратегії Компанії, та обсяг чистих трансфертів до державного бюджету.

Згідно з відповідним рішенням Уряду, наглядова рада Нафтогазу має в тримісячний термін подати на затвердження Уряду проект стратегії Нафтогазу.

Читайте у Терміналі: Уряд прийняв постанову для забезпечення сталої роботи ТЕЦ.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: