У Києві презентували дорожню карту розвитку добувної галузі України

У Києві презентували дорожню карту розвитку добувної галузі України
Національна асоціація добувної промисловості України презентувала дорожню карту розвитку галузі, яка дозволить вивести Україну в світові лідери та забезпечити до 2030 року зростання ВВП на рівні $34 млрд.

Документ представила виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак на пресконференції в Укрінформі.

«Реалізація комплексу заходів дозволить вже у 2028 році видобувній промисловості генерувати ВВП на $11 млрд більше, аніж сьогодні”, — наголосила Оринчак.

Вона зазначила, що у документі досліджено ресурсний потенціал України, розроблено законодавчі зміни з індивідуальним підходом до кожного сектору добувної галузі.

Так, згідно з документом, за умови створення сприятливих податкових умов, спрощення процедури отримання дозволів на проведення геологічних розвідок та розробку родовищ і завершення корпоративної реформи Укрнафти, Україна може наростити обсяги видобутку нафти та конденсату з поточних 2,1 до 2,5 млн тонн; При спрощенні умов ведення бізнесу та активній стимулюючій державній політиці фізичні обсяги видобутку залізної руди можна буде наростити до 79 млн тонн, а внесок у ВВП дорівнюватиме $ 2,6 млрд; При реалізації стратегії розвитку титанової галузі очікується позитивний прогноз – $7 млрд у ВВП, а експорт збільшиться на $2,8 млрд.

Також очільниця профільної асоціації запропонувала ухвалити Кодекс про надра як єдиний кодифікований документ видобувної галузі, який і досі відсутній в Україні.

«Потрібно ухвалити єдиний кодифікований документ – Кодекс про надра. Галузь, яка приносить найбільше мільярдів гривень до бюджету України, на сьогодні просто в стагнації. Адже падає не тільки видобуток корисних копалин через незалучення новітніх технологій, а також не ведуться георозвідувальні роботи, а це є національна безпека країни», — сказала Оринчак.

Нагальну потребу в законодавчих змінах підтвердив старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар, на думку якого, фінансовий результат діяльності вітчизняної добувної промисловості $9 млрд ВВП у 2019 році повинен бути значно кращим.

«У сусідніх країнах, таких як Туреччина та Польща, де мінерально-сировинна база значно менша за нашу, прибутки втричі більше», — аргументував Кухар.

Схвально висловився про розроблений документ провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський, вважаючи його особливо корисним в умовах коронакризи.

«По-перше, такий дороговказ для добувної промисловості України розроблений вперше. По-друге, вважаю, що цей документ стане інструментом для формування однієї із точок зростання національної економіки в умовах подолання наслідків коронокризи. По-третє, системно розвивати стратегічні промисловості неможливо розвивати без орієнтирів», — зауважив Білявський.

За його словами, згідно з дослідженням Центру Разумкова, провідні країни світу задля збереження здобутого потенціалу та подолання наслідків COVID-19 вдосконалюють регуляторні рішення та законодавчі акти у добувній галузі.

Національну асоціацію добувної промисловості України створено 9 грудня 2019 році з метою представлення та захисту інтересів надрокористувачів, популяризації сфери надрокористування, осучаснення та вдосконалення законодавства у цій галузі. За рік своєї діяльності НАДПУ виступила з низкою ініціатив щодо удосконалення нормативно-правової бази, веде активну інформаційну, просвітницьку та експертну діяльність.
Читайте в «Терміналі», уряд актуалізував План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України до 2020 р.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: