У цьому році Україна починає розробку Водневої стратегії

У цьому році Україна починає розробку Водневої стратегії

У 2021 році в Україні стартує розробка Водневої стратегії; до роботи буде залучено авторитетні міжнародні компанії та вітчизняних експертів. Про це заявив заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час Першої щорічної міжнародної конференції «Розвиток водневих технологій в Україні та у світі».

Передає Укрінформ.

«Кроки, яки ми будемо робити, принаймні до кінця цього року. По-перше, ми починаємо розробку Водневої стратегії, разом з авторитетними міжнародними компаніями, із залученням національних експертів. Ми домовилися, що ця робота буде підтримуватися Світовим банком. Відповідно до тендерних процедур Світового банку буде відібрана авторитетна компанія, яка підготує стратегію разом із залученням експертів», — наголосив Демченков.

За словами Демченкова, на сьогодні в Україні вже проведено дослідження потенціалу розвитку водневої енергетики, використання водню на транспорті та здійснено екологічну оцінку. Цьогоріч буде запущено науково-технічне дослідження, необхідне у тому числі для розробки Стратегії.

Під час розробки документа, зауважив заступник міністра, відбуватиметься нормотворча діяльність, зміна технічних регуляторів і регулювань для того, щоб водневий ринок запрацював.

Крім того, цього року, за участі Оператора газотранспортної системи України розпочинаються масштабні роботи з оцінки використання ГТС для транспортування водню.

«Ми всі розуміємо, що перспектива водню — це не сьогодні, і не завтра. Але в перспективі декількох років ця тема буде розвиватися у всьому світі. На сьогодні ми спостерігаємо геополітичну конкуренцію. Багато держав — це Німечинна, Іспанія, Італія, ОАЕ, Росія та інші — намагаються якнайшвидше впровадити новації в постачання, виробництво та транспортування водню та отримати перевагу на майбутніх ринках», — наголосив Демченков.

За словами заступника міністра, для України є важливим вчасно влитися в цей ринок.

«Це важливо, якщо врахувати, що потенціал України у водневій енергетиці вже оцінили і в ЄС, включивши Україну до пріоритетних партнерів у свої водневі стратегії. Україна має декілька переваг для водневої енергетики. Це перш за все — розвинена генерація з відновлюваних джерел енергії як база для виробництва «зеленого» водню та атомні електростанції — для виробництва «блакитного» водню. У нас перевагою є розвинена газотранспортна система, яка може використовуватися для транспортування водню як усередині країни, так і на експорт. І у нас є досвід у використанні водню — наших хіміків, нашої хімічної промисловості, в тому числі — найдовший аміакопровід», — наголосив він.

Демченков також нагадав, що ЄС планує припинити використання вугілля до 2050 року.

«Відповідно, Україна взяла на себе таке ж зобов’язання. Водень — це найбільш перспективний сталий енергоносій для зеленої трансформації енергетики», — зазначив він.

Раніше Термінал писав, що ЄС визначив Україну пріоритетним партнером своєї водневої стратегії — Кулеба.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: