Міненерго розбирається із кредиторською та дебіторською заборгованістю Енергоринку

Міненерго розбирається із кредиторською та дебіторською заборгованістю Енергоринку

Міненерго наголошує на необхідності внесення змін до законодавства для розблокування ситуації з кредиторською та дебіторською заборгованістю ДП «Енергоринок».
Про це заявив перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко 27 травня 2021 року під час обговорення ситуації з боргами державного підприємства на онлайн ток-шоу Energy Freedom.

Перший заступник Міністра повідомив, що на момент старту нового ринку 1 липня 2019 року накопичено 27 млрд гривень боргів на оптовому ринку електричної енергії. З цієї суми понад 40% (11,6 млрд) складає заборгованість ДП «Енергоринок» перед державним підприємством НАЕК «Енергоатом».
«Ця заборгованість важким тягарем лежить насамперед на виробниках електричної енергії та негативно впливає на їх можливість повноцінно працювати вже в новій моделі ринку», – зазначив Юрій Власенко.

У червні минулого року для вирішення проблеми було прийнято Закон 719-ІХ, який передбачав низку механізмів врегулювання: проведення взаєморозрахунків, погашення (списання) заборгованості, а також відступлення права вимоги або заміну сторони у зобов’язанні. Проте дію Закону було фактично призупинено при прийнятті Державного бюджету на 2021 рік.

Наразі на розгляді Парламенту перебувають чотири законопроєкти, які дозволять розблокувати реалізацію Закону 719-ІХ. Юрій Власенко зазначив, що після затвердження законопроєктів наступним кроком має стати прийняття постанов Уряду, які допоможуть владнати ситуацію.

«Хочу підкреслити, що проєкти цих постанов Міненерго вже розроблено», – сказав перший заступник Міністра.
На думку Юрія Власенка, для успішного врегулювання проблеми заборгованості, сформованої в оптовому ринку електричної енергії, необхідні скоординовані зусилля різних органів влади, насамперед – Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики, Мінфіну та ДП «Енергоринок».
«Цей процес іде не так швидко, як планувалося. Тому потрібно продовжувати тісну співпрацю і крок за кроком рухатись у цьому напрямку», – підсумував перший заступник Міністра.

«Термінал» писав, на сайті Верховної ради оприлюднено текст законопроекту № 4624 про підтримку ДП «НАЕК «Енергоатом», що передбачає додатковий випуск облігацій внутрішньої державної позики на 7,3 млрд грн з метою погашення критичної заборгованості атомників.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: