Підстав для підвищення тарифів на газ немає – Нафтогаз

Підстав для підвищення тарифів на газ немає – Нафтогаз
Скасування покладання спеціальних обов’язків для підприємств теплокомуненерго не призведе до підвищення газових тарифів.

Про це в коментарі Укрінформу заявив директор з інтегрованих комунікацій НАК “Нафтогаз України” Максим Білявський.

Він нагадав, що у травні було скасовано модель ПСО, за якою Нафтогаз постачав паливо для виробників теплової та електричної енергії за пільговою ціною, яку визначав Кабінет Міністрів.

“Реформа ринку природного газу вимагає скасування ручного регулювання, забезпечення прозорості процедур для збереження конкурентоздатності. Це наші зобов’язання, що були закріплені в Угоді про Асоціацію України з ЄС”, — пояснив Білявський.

За його словами, НАК “Нафтогаз України” та представники компаній, які раніше споживали газ у рамках ПСО, домовилися про модель подальшої роботи вже в ринкових умовах. Йдеться про підписання трирічного договору на постачання газу для виробників тепла й гарячої води для побутових споживачів.

До того ж підприємства теплокомуненерго використовують газ для виробництва тепла не лише для потреб населення. До їхніх мереж під’єднані також державні, комунальні та комерційні підприємства.

“Саме тому ми пропонуємо і надаємо на перший рік дії трирічного контракту газ за довгостроковою ринковою ціною 7,42 грн за кубометр в обсязі, що відповідає історичному обсягу споживання ТКЕ для виробництва тепла й гарячої води безпосередньо для потреб населення. Додаткові ж обсяги ресурсу відпускатимуться за спотовою ринковою ціною”, — додав Білявський.

Довгострокова ринкова ціна у 7,42 грн за кубометр, за його словами, відповідає середньозваженій собівартості видобутку газу, враховує інвестиційну складову та фінансові витрати.

“Фактично, НАК створює сприятливі умови для проходження підприємствами ТКЕ перехідного періоду, коли суб’єкти господарювання зможуть зосередитися на питаннях модернізації обладнання, збільшення енергоефективності технологічних процесів, переходу на відновлювальні джерела енергії (біомасу, зокрема). Запропонована Нафтогазом концепція для ТКЕ дозволяє забезпечити прогнозованість розрахунку тарифів на опалення/гаряче водопостачання”, — вважає менеджер Нафтогазу.

Це, на його думку, означає, що НКРЕКП або органи місцевого самоврядування зможуть передбачати інвестиційну складову у структурі тарифів та перехід на альтернативні джерела. Споживачі централізованого опалення не програватимуть побутовим споживачам, які обігрівають свої помешкання за рахунок індивідуальних систем.

“Буде забезпечено рівні умови з точки зору витрат домогосподарств на опалення. Більше того, такий підхід мотивуватиме впроваджувати енергоефективні заходи”, — переконаний Білявський.

А ще запропонований підхід до формування ціни для теплокомуненерго, наголосив він, унеможливлює спекуляції. Адже тепер підприємства ТКЕ не зможуть перепродувати отримане від компанії “Нафтогаз Трейдинг” паливо іншим споживачам, бо не мають ліцензій постачальника.

“Станом на 2 червня для укладання договорів постачання газу до ГК «Нафтогаз Трейдинг» звернулися 106 підприємств ТКЕ, із яких 56 підприємств уже зареєстровані в реєстрі споживачів”, — уточнив Білявський.

Він також запевнив, що скасування ПСО не призведе до припинення гарячого водопостачання. “Запропоновані Нафтогазом угоди не передбачають внесення авансу або попередньої оплати. Таким чином, остаточний розрахунок за відібраний газ здійснюється до 22 числа (включно) місяця, наступного за місяцем споживання ресурсу. Це означає, що припинення гарячого водопостачання може відбутися лише з причин, що не пов’язані з підписанням трирічних контрактів”, — підсумував директор з інтегрованих комунікацій НАК “Нафтогаз України”.

«Термінал» писав, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг розпочинає перевірку газопостачальників, які мають найвищі тарифи на транспортування газу.

Автор:

(Всего статей: 18944)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: