Верховний суд дозволив ДТЕК не платити Укренерго 1,1 млрд грн

Верховний суд дозволив ДТЕК не платити Укренерго 1,1 млрд грн

Верховний Суд 8 червня 2021 року відмовився задовольнити касаційну скаргу НЕК «Укренерго» та залишив без змін рішення Господарського суду м. Києва від 22.09.2020 і постанову Північного апеляційного господарського суду від 09.02.2021 якими держкомпанії було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ «Д.Трейдінг» про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором про надання послуг з передачі електричної енергії.

Про це пише Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ «Д.Трейдінг» зазначало, що при експорті не повинне оплачувати послугу з передачі електроенергії, оскільки це, на його думку, «суперечить умовам договору та вимогам чинного законодавства».

За висновками судів, обов`язок щодо сплати тарифу за передачу, зокрема, експортованої електричної енергії було запроваджено саме з прийняттям постанови НКРЕКП №360, яка набула чинності 08.02.2020, тоді як частиною предмета спору є вимоги про стягнення вартості послуг за період липень 2019 року – січень 2020 року, тобто за період, що передує прийняттю постанови.

Крім того, суди вирішили, що нарахування плати за послуги з передачі експортованих обсягів електроенергії порушує міжнародні зобов’язання України (в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС). Також повідомляється, що 17.11.2020 Господарський суд м. Києва задовольнив позов ТОВ «Д.Трейдінг» в справі №910/9400/20 та зобов’язав Укренерго припинити виставляти рахунки за послуги при експорті електроенергії та включати відповідні послуги до первинних документів, якими оформлюються послуги з передачі електричної енергії.

Читайте в «Терминале», Регулятор ухвалив 2 червня 2021 року попереднє рішення про сертифікацію НЕК «Укренерго» як оператора системи передачі (ОСП) європейського зразка за моделлю ISO (Independent System Operator).

Автор:

(Всего статей: 18631)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: