Через монополію Газпрому ціна газу в Європі досягла 5-річного максимуму – Макогон

Через монополію Газпрому ціна газу в Європі досягла 5-річного максимуму – Макогон

Через зловживання російським «Газпромом» панівною позицією ціна на газ на європейських майданчиках досягла п’ятирічного максимуму – майже 29 євро за МВт-год.

Про це повідомив голова Оператора ГТС України Сергій Макогон.

«Це зловживання «Газпромом» панівною позицією на ринку газу ЄС і на це повинна звернути  увагу Європейська Комісія», – зазначив Макогон.

За словами голови ОГТСУ, можливий ринковий спосіб знизити ціну – це збільшити пропозицію.

«Оскільки «Газпром» володіє монопольним правом на експорт з РФ, тому тільки «Газпром» теоретично має можливість збільшити поставки з боку РФ. Зараз Україна постійно пропонує ринку 62 млн куб. м на добу додаткових потужностей, але «Газпром» не поспішає їх використовувати. І це цілком зрозуміло – навіщо докладати зусиль для зменшення ціни, за якою ти продаєш газ?» – підкреслив він.

За словами Макогона, ЄС потрібно працювати не над збільшенням маршрутів поставки від одного постачальника, а над збільшенням джерел газу.

«У тому числі це і надання можливості іншим російським і середньоазійським постачальникам газу транспортувати газ до ЄС через ГТС РФ і України. Очевидно добудова «Північного Потоку-2» не вирішить проблему, тому що питання не в недостатності транзитних потужностей, а питання в монополії конкретного постачальника над такими потужностями, яка дає йому можливість диктувати свої правила гри й нав’язувати свою цінову політику», – зазначив керівник української ГТС.

Іншим кроком, за його словами, могло б стати створення стратегічного запасу газу ЄС, в тому числі в українських сховищах газу, що є найбільшими в Європі.

«Стратегічний запас нафти як в США, так і в країнах ЄС вже довів свою ефективність в боротьбі зі значними коливаннями на ціну на нафту. До речі, свого часу розглядалася ідея створення консорціуму з управляння не тільки ГТС, а й ПСГ», – нагадав Макогон.

На думку глави ОГТСУ, роль газу буде збільшуватися в наступні роки у зв’язку з «зеленим» переходом.

«Тому вже зараз потрібно думати про енергетичну безпеку в секторі газу», – зазначив він.

«Термінал» писав, «Оператор ГТС України» завершує ремонт магістрального газопроводу, що з’єднує Польщу та Україну і тривав 10 років.

Автор:

(Всего статей: 18631)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: